31.03.21 02:31 Alter: 24 days

حزب آرا: نباید ساکت نشست - قرار داد تركمنچاى چين، درحال نهایی شدن است

Kategorie: Meldung Rechts

 

 

پس از پنج سال رايزنى ،بالاخره، «محمد جواد ظريف» ، وزير خارجه جمهورى اسلامى، پیش نویس قرارداد ننگين ٢٥ ساله بين ايران و چين را با همطراز خود «وانگ يى» امضاء كرد. قرارداد ننگينى كه مردمان ايران از مفاد آن بى خبرند. اما وزير خارجه ولايت فقيه عملكرد خود را در خدمت مردم مى داند. حجم اين قرارداد بيشتر از ٤٠٠ ميليارد دلار است. نكته نخست اين قرارداد اين است كه، دست‌کم مطابق با این پیش‌نویس، چین در ایران در همه بخش‌ها سرمایه گذاری و انتقال دانش خواهد نمود. این میزان سرمایه گذاری از سوی چین، در حالی که در شرایط کنونی چین برای جلوگیری از تحریم حتی در صنایع عظیم نفتی ایران نیز سرمایه گذاری، یا منابع ارزی چند ده میلیارد دلاری ایران را آزاد نمی‌کند!. با اين حال خوش باوران مي گويند؛ اگر، اجرایی شود تحولی اساسی برای ایران خواهد بود.! همه مي دانيم اين قرارداد از سر درماندگى و فشارهاي تحريم ها است. مشاور ولايت فقيه ( علي آقامحمدى ) مي گويد ؛ ما به دنبال قراردادى هستيم كه به خاطر تحريم ها، توليدات خودمان را به ٨/٥ تا ١٠ ميليون بشكه برسانيم. اين گفته، مشخصن درماندگى رژيم ورشكسته را نشان مي دهد كه حاضر است تن به هر خفتى بدهد تا نظام فاشيستى مذهبى را كه حفظ آن از اوجب واجبات است را سر وسامان دهد.

بايد گفت: نفت، كليد واژه ى اين قرارداد ننگين است. چين به اين طلاى سياه نيازمند است زیرا ٦٠ درصد مصرف نفت چينى ها از آسياى ميانه است. به همين دليل چین حوزه امر خود را رها كرده و به اين سوى أسيا،آمده است تا بتواند توازن قدرت را در جهان عوض كند. اين بحرانى است كه آمريكا را هم درگير خواهد كرد. كشورهاى روس و چين و ايران جبهه ى مشترك در مقابل آمريكا خواهند بود. چین می خواهد انرژی كه شامل نفت خام (تولید، حمل، پالایش و امنیت تامین) پتروشیمی، انرژی‌های تجدید پذیر و انرژی هسته‌ای غیر نظامی است را مال خود كند. علاوه بر نفت مى توان به محورهاي ديگر اين قرارداد اشاره كرد ، كه در واقع غارت ايران از زمين و آسمان است.

رژيم فاشيستى مذهبى با وارد كردن پنج هزار سرباز (كماندو) توسط چين موافقت كرده تا ظاهرا براى حفاظت از منافع چين باشند. چنين توافقى نه تنها براى دفاع از منافع چين كه براى حفاظت رژيم خامنه اى هم نيز مى باشد كه عواقب زيادى در بر خواهد داشت. سرمايه گذارى در زمينه پالايشگاه هاى كوچك و متوسط در شرق و غرب و جنوب ايران، از پارس جنوبى تا بلوچستان همه را در بر مى گيرد. صادرات فرآورده هاى آن به كشورهاى همسايه، افزايش محصولات پتروشيمى ايران به چين و همكارى درباره توليد برق را شامل می شود .

رژيم بحران زا و ضد مردمی اسلامی، اینک برای ادامه حاکمیت خود، قراردادى را با نام «تفاهمنامه» با چين با پنهانكارى امضاء می كند. نامشخص بودن مفاد قرارداد براى مردم، نشان از يك درمانده گى سياسى در تصميم گيرى هاى كشورى است. رژيمى كه براى حفظ موقعيت خود قرارداد ننگين را بدون اطلاع مردم به امضاء برساند، دشمن مردم و مملکت است.

هم میهنان، در مقابل اين خيانت هرگز سكوت نكنيم وبه یاد داشته باشیم که فقط دو هفته فرصت داريم تا كه با اعتراضات مداوم در سراسر ايران و جهان، اجازه ندهیم که این قرارداد ضد منافع ملی نهایی شود. امروز، وظيفه هر ايرانى، اعتراض به اين قرارداد ننگين است . با همبستگى گسترده در داخل ایران( تهران و شهرستانها) و تمامی کشورها مخالفت خود را نسبت به قرارداد ننگين اعلام داريم.

حزب آزادى و رفاه ايرانيان( أرا) ، براى اعتراض به این قرارداد ننگين با شما همراه است. تا آنجا که می توانیم آگاهی رسانى كنيم تا بتوانيم به اعتراضی بزرگ دست يابيم.

پيروز باد مبارزات مردم ايران

سرنگون باد جمهورى اسلامى

حزب آزادى و رفاه ايرانيان ( آرا)

٩ فروردين ١٤٠٠/ ٢٩ مارچ ٢٠٢١ترسايي

hezbara@gmail.com

 

 


Gozareshgar
info@gozareshgar.com