29.07.20 23:37 Alter: 10 days

یکی از فعالین چپ در وین: ازحقوق پایه­ای خود مشترکا دفاع کنیم و دوتِرته را به عقب برانیم!

Kategorie: Meldungen Links

 

امروز بعد از چهار سال می­بینیم که رئیس جمهور دوتِرته(Duterte) قول انتخاباتی خود را در سال 2016 زیر پا گذاشت. و به ما خیانت کرد!

حال ببینیم چه اتفاقی برای این قول انتخاباتی افتاد؟

*با وجود اینکه دادگاه بین­المللی لاهه ادعا­های چین را بر بخش بزرگی از دریای جنوبی چین بروشنی رد کرد ولی چین این حکم را نپذیرفت و دوتِرته نتوانست به خواست خود برسد – چین این جزیره را اشغال کرد وحال ما تابع منافع چین هستیم

*علیه مواد مخدرغیر­قانونی اعلام مبارزه کرد ولی آنچه که در عمل انجام شد، کشتار دهها هزار انسان فقیر و مدافعین  حقوق بشر بود.

دوتِرته دلایل اساسی مشکل در گفتگوی صلح را بیان نکرد و قرارداد جامع جهت بهبودی همکاری اجتماعی و اقتصادی(CASER) را رد کرد، بخصوص آنچه که مربوط به مسئله صنعتی کردن و اصلاحات ارضی واقعی  می­شد.

فهرست قول و قرارهای انجام نگرقته دوترته طولانی است. ولی او کاملا آگاهانه  منافع خود را به پیش می­برد  بدون اینکه کمترین توجه­ای به رعایت حقوق بشر داشته باشد.

 

 جنگ دوتِرته علیه کووید -19 ،جنگی علیه خلق فیلیپین است.

- دوتِرته کنترل نظامی را تشدید کرده و به قانون ضد تروریسم  حق ارجهیت بخشیده است. در واقع او در سوم یولی2020  این قانون را به ما تحمیل کرد که این عمل فاجعه­ای برای حقوق بشر، دمکراسی ، استقلال و علیه محیط زیست ما بود.

- او دستور فوری بستن بزرگترین فرستنده (ABS-CBN)  را داد که  تعرضی بزرگ علیه آزادی مطبوعات در کشور بود. او با اینکار ممر درآمد 11 هزار کارگر، خانواده­ و همبستگان آنها  را از بین برد. دوتِرته شدیدا، بی ملاحظه و بدون استثنا علیه  منتقدین ناراضی در صحنه سیاسی و رسانه­ای رفتار کرد

- در این فاصله بی­چیزان و میلیون­ها مهاجر فلیپینی که بار اصلی شیوع ویروس کووید- 19 را متحمل شده­اند تنها گذاشته شدند که خود چاره درد شان را پیدا کنند. ودولت هیچگونه وسیله و خدماتی برای برگردان جسد آنها که در اثر این بیماری در خارج درگذشته­اند، به کشور فراهم نکرد.

- اوعضویت معمول... و افزایش ..... را دربیستم فوریه امضا کرد.

- از آن گذشته او اعتبار بانکی به مبلغ بالای 4/1 بیلیون پوزس - Poses(1/26 میلیارد دلار آمریکا) را هنگام شیوع ویروس کووید-19  برای خود توجیه و تامین کرد. حال افرادی که هدف و پرداخت این قرضه را زیر علامت سوال می­برند، بعنوان <تروریست>  معرفی می­کند – سونی آفریقا متعلق به صندوق – IBON-

در بحبوبه خطر دیکتاتوری و گسترش سرکوب وظیفه فیلیپینی­ها، از جمله فیلیپینی­های مهاجر است منتقدانه و بدون واهمه و بدون هیچگونه بهانه­ای دست به اعتراض بزنند. ما باید به رژیم جوابی واحد و روشن بدهیم. بکوشیم مشترکا از حقوق انسانی خود دفاع کنیم و با دوتِرته مقابله  کنیم

مهاجرین فیلیپینی در اتریش صدا یمان را متحدا بلند کنیم!

تجمع اعتراضی علیه - قانون ضد تروریسم! دوشنبه 27 یولی 2020(چهار ونیم تا شش و  نیم بعداظهر )

                                , Wien U1 Kaisermülen- VIC,Stadt Donau

                                                   

 ترجمه و تکثیر<یکی ازفعالین چپ در وین - اتریش >

Kontaktadresse: Iran-Rat, Amerlinghaus, Stiftgasse 8, A-1070 Wien

email:shora.sam@.gmail.at
Gozareshgar
info@gozareshgar.com