04.02.20 22:53 Alter: 15 days

اخبار و گزارشات کارگری 15 بهمن ماه 1398

Kategorie: Meldung Rechts

 

 

«با اتحاد پیروز میشویم، با افتراق شکست میخوریم»

- بهره گیری از مزدوران جنگی(مدافعان حرم) برای قتل وعام معترضان بی دفاع هفته آخر آبان ماه 98

- کارگران پتروشیمی اروند با اتحاد واعتصاب لغو قرارداد حجمی را به کارفرما تحمیل کردند

- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته‌‌ مخابرات راه دور شیراز نسبت به عدم پرداخت مطالبات و وعده های بی سرانجام مسئولان طراز اول استان مقابل استانداری فارس برای دومین بار در هفته جاری

- ادامه تجمع اعتراضی جوانان متقاضی کار شهر قلعه رئیسی مقابل اداره گازبرای دومین روز متوالی

- مخالفت شورای نگهبان با  طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

- ناکارآمدی و عدم نظارت مدیریتی درشرکت واحد ، باعث توزیع شیرهای فاسد دربین کارگران ورانندگان واحد شد

- بیانیه واطلاعیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در خصوص احکام قضایی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

- برگزاری دادگاه بدوی ابولفضل نژادفتح از دانشجویان بازداشتی آبان ٩٨

- تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی اصفهان نسبت به تاسیس مقطع کارشناسی داروسازی مقابل دانشکده داروسازی

- جان باختن یک کارگر معدن قلعه زری خوسف در حادثه ریزش

- مرگ یک کارگر جوان در دامغان بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره

*بهره گیری از مزدوران جنگی(مدافعان حرم) برای قتل وعام معترضان بی دفاع هفته آخر آبان ماه 98

سایت مزدوران جنگی(صدای مدافعان)به شرکت در قتل وعام معترضان بی دفاع هفته آخر آبان ماه 98اعتراض کرد.

سایت مزدوران جنگی(صدای مدافعان)طی گزارشی در همین رابطه نوشت:

«همانطور که در آبان ماه شاهد بودیم، اعتراض‌های معیشتی به خشونت کشیده شد و بسیاری از بچه‌های مدافع حرم مجبور به ورود کردن به جریان شدند.»

*کارگران پتروشیمی اروند با اتحاد واعتصاب لغو قرارداد حجمی را به کارفرما تحمیل کردند

به دنبال اتحاد واعتصابات دامنه دار کارگران پتروشیمی اروند طی دو هفته‌ اخیرتمامی قراردادهای کارگران این شرکت که در قالب «طرح 95 درصد» منعقد شده‌اند، به قرار سابق برمی‌گردند.

روز سه شنبه 15 بهمن جمعی از کارگران پتروشیمی اروند به خبرنگار رسانه ای گفتند:طی جلسه‌ای که روز سه شنبه 15 بهمن در محل دفتر مدیرعامل این شرکت و با حضور رئیس و کارشناسان اداره کار منطقه‌ی ویژه اقتصادی پتروشیمی و نمایندگان کارگران برگزار شد، مقرر شد تمامی قراردادهای کارگران پیمانکارهای پتروشیمی اروند که در قالب طرح  95 درصد منعقد شده‌‌اند، به قرار سابق برگردند و به صورت مستمر و جاری تنظیم شوند.

آنها افزودند: دیگر هیچ ابهامی درباره قراردادهای حجمی به این قراردادها اضافه نمی‌شود. همچنین به زودی در این‌باره اطلاعیه‌ای روی تابلوهای اعلانات نصب می‌شود.

بدنبال این توافق، کارگران بخش های تعمیرات و خدمات پتروشیمی اروند ، به اعتصاب و تجمعات اعتراضیشان خاتمه دادند.

درهمین رابطه:

ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی اروند برای دومین روز متوالی در هفته جاری

روز دوشنبه 14 بهمن برای دومین روز متوالی در هفته جاری،کارگران بخش های تعمیرات و خدماتپتروشیمی اروند به اعتصابشان در اعتراض به تبدیل قراردادشان به قرارداد حجمی از اسفند ماه سال جاری،به اعتصابشان ادامه دادند و دوباره مقابل ساختمان مرکزی این شرکت تجمع کردند.

جمعی از کارگران معترضپتروشیمی اروند به خبرنگار رسانه ای گفتند: صبح امروز کارت‌های تردد کارگران شرکت رامپکو (تعمیرات) و بسته بندی، توسط حراست پتروشیمی اروند ضبط شده است.

آنها افزودند: روز گذشته(13بهمن) مدیر امور اداری به ما وعده داده بود که این مساله صحت ندارد، ولی مدیرعامل شرکت در گفتگو با خبرنگار رسانه ای، این موضوع را تایید کرد.

این کارگران گفتند: متاسفانه نمی‌توانیم به گفته های مسئولان اعتماد کنیم. ما خواهان ورود اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و همچنین فرماندار شهرستان بندر ماهشهر بعنوان رئیس کمیسیون کارگری شهرستان، به این مسئله هستیم.

*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته‌‌ مخابرات راه دور شیراز نسبت به عدم پرداخت مطالبات و وعده های بی سرانجام مسئولان طراز اول استان مقابل استانداری فارس برای دومین بار در هفته جاری

روز سه شنبه 15 بهمن برای دومین بار درهفته جاری، کارگران بازنشسته‌‌ مخابرات راه دور شیراز برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت مطالبات و وعده های بی سرانجام مسئولان طراز اول استان دست به تجمع  مقابل استانداری فارس زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفتند:از توضیحات مقام‌های استان درباره حل مشکلات خود که پرداخت سنوات آنها به اضافه خسارت تاخیر و تادیه خلاصه می‌شود، قانع نشده‌اند و انتظار دارند که مقامات استان فارس در همکاری با مقام‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشکل آنها را حل کنند.

میزان طلب کارگران بازنشسته صنایع مخابرات راه دور شیراز، بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه، 35 میلیارد تومان و با احتساب این موارد بیشتر از 100 میلیارد تومان است.

این کارگران بازنشسته در اخرین تجمعشان خواستارخلع ید از اعضای فعلی هیات اجرایی بدلیل عدم همکاریشان شدند .

بدنبال آخرین تجمع این بازنشستگان مقابل استانداری فارس، کمیسیون کارگری استانداری فارس تشکیل جلسه داد اما به گفته نمایندگان بازنشستگان، نتیجه‌‌ای حاصل نشده است.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز نسبت به عدم پرداخت مطالبات و وعده های توخالی مقابل استانداری فارس

روز یکشنبه 13 بهمن برای باری دیگر،بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز برای اعتراض نسبت به عدم پرداخت مطالبات و وعده های توخالی دست به تجمع  مقابل استانداری فارس زدند.

بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز در مورد دلیل تجمع امروزبه خبرنگار رسانه ای گفتند: بیش از 13 سال از وعده‌هایی که مدیران شرکت برای پرداخت مطالبات ما داده‌اند، می‌گذرد. در این سال‌ها تجمع‌های متعددی را برگزار کردیم؛ از چادر زدن در محوطه کارخانه تا تجمع مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین محل که امروز هم در آن جمع شده‌‌ایم.

هریک از بازنشستگان مخابرات راه دور شیراز بابت سنوات خود مبالغی را از شرکت طلبکار هستند. مخابرات راه دور شیراز از پس از تعطیلی خود در دهه 80 توسط هیاتِ اجرایی «هیات حمایت از صنایع» اداره می‌شود؛ هیاتی که مدیران ارشد وزارتخانه‌ها در آن حضور دارند و مدیران این شرکت محسوب می‌شوند.

به گفته کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز، میزان مطالبات بدون احتساب خسارت تاخیر و تادیه، 35 میلیارد تومان است و با احتساب این موارد به بیشتر از 100 میلیارد تومان می‌رسد.

معترضان در مورد دیگر خواسته‌های خود، گفتند: خواهان آن هستیم که دولت ترکیب هیات اجرایی و هیات حمایت از صنایع را تغییر دهد. همچنین خواهان دیدار حضوری بازنشستگان با استاندار فارس و رئیس کل دادگستری استان هستیم.

به گفته حاضران در محل، دقایقی پس از تجمع امروز، رضایی (مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری فارس) با معترضان ملاقات کرد و وعده رسیدگی به مطالبات آنها را داد.

معترضان در ادامه افزودند: حتی اگر دولت قصد واگذاری مدیریت مخابرات راه دور شیراز را داشته باشد، ابتدا باید تکلیف پرداخت سنوات و خسارت تاخیر و تادیه را مشخص کند.

*ادامه تجمع اعتراضی جوانان متقاضی کار شهر قلعه رئیسی مقابل اداره گازبرای دومین روز متوالی

روز سه شنبه 15 بهمن برای دومین روز متوالی،جمعی ازجوانان متقاضی کار شهر قلعه رئیسی در استان کهگیلویه وبویراحمدبرای اعتراض به بیکاری واستخدام‌های بدون ضابطه در اداره گازچاروسا دست به تجمع مقابل شرکت گاز ناحیه قلعه رئیسی زدند.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی جوانان متقاضی کار شهر قلعه رئیسی مقابل اداره گاز

روز دوشنبه 14 بهمن،جمعی ازجوانان متقاضی کار شهر قلعه رئیسی در استان کهگیلویه وبویراحمدبرای اعتراض به بیکاری واستخدام‌های بدون ضابطه در اداره گازچاروسادست به تجمع مقابل شرکت گاز ناحیه قلعه رئیسی زدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،بعد از گازرسانی به بخش چاروسا و دیشموک،اکنون موضوع استخدام اداره گاز جهت نمایندگی در دو منطقه و جاورده و قلعه‌دختر در میان است.

بعد از استخدام نیروهای شرکت گاز در ناحیه قلعه رئیسی این موضوع سبب نگرانی جوانان این شهر شد.

درهمین رابطه تجمع کنندگان گفتند:اعتراض آنها مبنی بر این است که با وجود اینکه در چندین مورد از شرکت گاز استان خواستار شرکت در آزمون شدیم قول دادند که تمامی درخواست ها را جمع آوری و نسبت به برگزاری آزمون اقدام کنند اما متاسفانه بعد از مدت ها آزمونی صورت نگرفت و نیروها شروع بکار کردند.

*مخالفت شورای نگهبان با  طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

شورای نگهبان با  طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور مخالفت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور مصوب جلسه مورخ بیست و پنجم آذر ماه یکهزار و سیصد و نود و هشت مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به‌شرح زیر اعلام نظر می‌گردد:

۱_ در ماده ۱،

۱_۱_ با توجه به اینکه اجرای این مصوبه منجر به افزایش هزینه‌های عمومی خواهد شد و طریق مذکور در بند (د) ماده ۱ نیز به‌عنوان طریق تأمین افزایش هزینه‌های جدید به حساب نمی‌آید، مفاد این ماده مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شد.

۱_۲_ در بند (د) این ماده منظور از «منابع تخصیصی» روشن نیست و ابهام دارد و پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۲_ مفاد ماده ۳ مصوبه از جهت ایجاد بار مالی جدید و عدم پیش‌بینی طریق تأمین هزینه‌های مربوط به آن، مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شد.

*ناکارآمدی و عدم نظارت مدیریتی درشرکت واحد ، باعث توزیع شیرهای فاسد دربین کارگران ورانندگان واحد شد

متاسفانه عدم نظارت مدیریت شرکت واحد ومدیران زیر دست باعث گردیده اقلام خوراکی که از محل مطالبات غیر نقدی به دست کارگران میرسد از بی کیفیت ترین انوع اجناس انتخاب شوند.

در واقع در مواردی  یا معمولا تاریخ مصرف آن به اتمام رسیده و یا کپ زده است و یا بطور کل فاسد است.

در چند روز گذشته که شیر روزانه در سامانه چهار بین رانندگان و کارگران توزیع شده بود تعدادی از همکاران متوجه شدند که شیرهای توزیع شده علیرغم داشتن تاریخ مصرف، فاسد و غیرقابل استفاده میباشد لذا چند تن از فرزندان همکاران که از این شیرها استفاده کرده بودند دچار مسمویت شدند.

متاسفانه عدم نظارت بر عملکرد مدیران دولتی در موارد بسیاری باعث به خطر افتادن جان شهروندان بوده است و گویا حفظ منافع مدیران ومسئولین ارجعیت به سلامت و حفظ جان کارگران دارد.

در همین ارتباط تعدادی از همکاران با شرکت توزیع کننده تماس گرفته اند واعتراض کرده اند ومسئول پشت خط با اطمینان گفته هرکاری که میخواهید بکنید همین است که هست ، جای تاسف دارد که عوامل نظارت وبازرسی درکشور هیچگونه نظارتی بر اینگونه تخلفات ندارند و علیرغم هشدارهای مکرر ازسوی سندیکا به مدیرعامل شرکت واحد متاسفانه شاهد تکرار مجدد توزیع ناسالم مواد غذایی وخوراکی درشرکت واحد هستیم .

سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام میکند مسئولیت هرگونه سهل انگاری و سو مدیریتی مدیران سامانه های شرکت واحد بعهده شخص مدیرعامل است و خطرات و حوادث ناشی از این ناکارآمدی ها برای کارگران را مدیریت باید پاسخگو باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*بیانیه واطلاعیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران در خصوص احکام قضایی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران بتاریخ های 14 و15 بهمن بیانیه واطلاعیه ای بشرح زیر  در خصوص احکام قضایی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی صادر کرد:

 بیانیه 14 بهمن:

شرح ماجرا :

 انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی در سال ۱۳۹۵ بر اساس مجوز کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور، در انتخاباتی رسمی، تحت نظارت فرمانداری بجنورد، هیئت مدیره و بازرسان خود را می شناسد.

به دنبال تحصنهای اعتراضی فرهنگیان در پاییز ۱۳۹۷، ابتدا محمدرضا_رمضانزاده به عنوان عضو تشکل مزبور که ریاست شورای هماهنگی را نیز برعهده داشت، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند روز بازجویی، آزاد شد. حدود سه هفته بعد، مجددا ایشان همراه با شش نفر  از افراد هیئت مدیره  و اعضای انجمن صنفی مزبور یعنی آقایان: حسین_رمضانپور ، حمیدرضا_رجایی، علی_‌فروتن، مصطفی_‌رباطی، سعید_حقپرست و حسن_‌جوهری  بازداشت و مدتی در سلولهای انفرادی تحت بازجویی قرارگرفتند تا اینکه بتدریج و در چند نوبت به قید وثیقه آزاد شدند.

 درمرحله بعد، برای این افراد، همزمان در سه نهاد قضایی مختلف (هیئت تخلفات آموزش و پرورش خراسان شمالی، دادگاه عمومی و دادگاه انقلاب بجنورد) پرونده دسته جمعی تشکیل شد تا در هریک ازآنها با انتساب اتهاماتی با عناوین متفاوت که مواد اولیه همه آنها همان فعالیتهای صنفی بود، در بازه های زمانی مختلف، کلکسیونی از کیفرها و مجازاتهایی صادر شود که بدون تردید نمونه ای بی بدیل از مصداق بی عدالتی به شمار می آیند.

سرانجام در پایان این ماراتن به هم پیوسته که گویی ماموریت داشت فعالیت صنفی را کنشی بسیار خطرناک، ضد امنیت و پرهزینه معرفی کند،  بیش از ۴۱ سال حبس، دهها ضربه شلاق، تبعید، توبیخ، محرومیت از فعالیتهای مدنی، بازنشستگی اجباری، جریمه نقدی و ... ، تقدیم معلمانی شد که برای استیفای مطالبات صنفی فرهنگیان و اعتلای فرآیند تعلیم و تربیت، فداکارانه از وقت و زندگی  و درآمد ناچیز خود، مایه گذاشته بودند.

اینک خطاب شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان به سران سه قوه، دولتمردان، نمایندگان مجلس، فعالان حوزه قضایی، ائمه جمعه و همکاران شریف فرهنگی این است که :

مگر نه آن است که دادستان یک حوزه قضایی  باید چشم بینای عدالت باشد و قاضی نیز باید با استقلال قضایی و بدور از هرگونه انگیزه جانبدارانه، عدالت را اقامه کند؟ پس چگونه است که درحوزه قضایی خراسان شمالی، یک اتهام مشخص صنفی، سه قطعه می شود و سه عنوان اتهامی مختلف به خود می گیرد تا در سه محکمه قضایی گوناگون، کیفرهای رنگارنگی تولید کند؟ چگونه است که در چنین مواردی معمولاً گزارش نیروهای امنیتی برای برخی از قضات، مثل وحی منزل و آیات محکم ، مبنای قضاوت قرار می گیرد و هر کلام و دفاعیه دیگری، دفاعیات بلاوجه نامیده می شود؟ به عنوان مثال درهمین پرونده ها، توهین به برخی از مقامات درحالی مصدر رای و مستوجب کیفر می شود که هیچ سند، قرینه یا نشانه ای درخصوص آن نه در اسناد فضای حقیقی و نه فضای مجازی در دادگاه ارائه نشده است.

چرا درجریان رسیدگی به پرونده افراد مزبور، صدها صفحه بی هویت تلگرامی که  ارتباطی هم به متهمان ندارد، مستند صدور رای قرارمی گیرد؟ چرا و بر اساس کدام موازین حقوقی، تاسیس_گروهی_قانونی به نام انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی ، دارای شناسنامه صادره از وزارت کشور ایران ( و نه کشوری دیگر)، جرمی ضد امنیت تلقی و برای اعضای آن، سالهای طولانی زندان و مجازاتهای دیگر در نظر گرفته می شود؟ اگر در اندیشه مسئولان، فعالیت صنفی، جرم امنیتی و مستوجب این حجم ازعقوبت سنگین است، پس چرا مجلس چنین قوانینی تصویب و وزارت کشور، براساس آن، مجوز فعالیت صادر می کند؟

 این چه پارادوکسی است که مسئولان در گفته ها و نوشته هایشان با ژست دمکراسی فریاد می زنند: (مردم حق اعتراض دارند) اما در میدان عمل، اعتراض، تبلیغ علیه نظام و ضد امنیت ملی به شمار می رود؟ وقتی صاحبان امر به گفته ها و قوانین خودساخته نیز پایبند نیستند، بهتر است برای آنکه همه تکلیف خود را بدانند با هماهنگی همه نهادها، اعلام کنند دقیقا منظور از این حق چیست؟ شیوه ، مصداق و ادبیات خاص آن کدام است؟کی ،کجا و چگونه باید عملی شود تا کیفر آن، غلیظ تر از مجازات مختلسان و غارتگران اموال عمومی نباشد.

رسانه_ملی، تجمعات چندنفره کشورهای دیگر را بارها با حضور کارشناسان صاحب سفره ای که فرمایشهای همدیگر را تکرار می کنند، به تصویر می کشد اما یکبار شهامت آن را نداشته است که اعتراضات بیست ساله معلمان، احضارها  و بازداشت های سریالی آنها در سطح کشور را بیطرفانه تحلیل و واکاوی کند تا لااقل معلوم گردد اصل ماجراچیست و این فریادها، حق است یا باطل؟آیا وجود این شرایط در رسانه ملی، صرفا اتفافی و ناخواسته است ؟ یا ...

در این بخش مخاطب ما، رئیس محترم قوه قضاییه است. امیدواریم در جایگاه قاضی القضات کشور با نگاهی مسئولانه و عدالت جویانه به موضوع ورود کنند.

جناب آقای رئیسی

 شما عالی ترین مرجع قضایی کشور هستید. رسالت جناب عالی آنچنان سنگین و در سرنوشت مردم، اثرگذار است که میزان و ترازوی عدل یا بی عدالتی به شمار می آید. یقینا شما در هرحکم روا یا  ناروایی که قضات دادگستری صادر کنند، سهیم و دخیل محسوب می شوید. چگونه است که در جایگاه خطیر خود، یکبار به این نیندیشیده اید که واکاوی و بررسی کنید فریادها و اعتراضات معلمان برای چیست؟ بحق است است یا نابحق؟ مورد ستم واقع شده اند یا نه؟

بدانید که ماهیت تشکلهای صنفی معلمان، صرفا صنفی و در جهت احقاق حقوق حرفه ای فرهنگیان و شکوفایی توانمندی های فرزندان وطن است اما به نظر می رسد اتاق فکرهایی، تلاش می کنند آن را ضد امنیت و وابسته به جریانهای معاند معرفی کنند تا ...

 کافی است با کنشگران صنفی فرهنگی، صادقانه، مسئولانه، بی واسطه و با نیت کشف حقیقت، مصاحبت و گفتگو داشته باشید تا چشم دل برای دیدن عین الیقین، پر از نور بصیرت گردد.

 سخنان شما در ماههای اخیر، این امید را در دلها زنده کرد که قوه قضاییه با رجوع به اصل اصیل خود، شرایطی را فراهم خواهدنمود که درآن، فقیری با پلاس پاره ای بر تن بتواند هر قانون شکن و هرمتجاوزی را به دستان  توانمند عدالت بسپارد؛ داد خود از هرصاحب قدرتی بستاند و در بن بستهای عدالت براحتی دستش به شما برسد و تظلم خواهی کند. اما هیهات! که هرگز چنین اتفاقی نیفتاده است. نه تنها دیدار شما بلکه رساندن نامه ای به دست شما نیز هنوز سرابی بیش نیست. هنوز برخی از قضات با نادیده گرفتن حقایق، فریاد تظلم خواهی را تبلیغ علیه مبانی نظام، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی می خوانند تا حق همچنان ناحق و ناروا جلوه کند و نفس عدالت در گلوی ترس، به شماره بیفتد.

هرچند بی عدالتی دادگاه-عمومی و دادگاه- انقلاب-بجنورد در حق همکاران ما آنقدر آشکار، سنگین و غیرمدنی است که اعتماد دوباره بسیار سخت می نماید اما به حرمت ماهیت واقعی جایگاه قضا و به منظور حفظ آرامش کشور به شما امید می‌بندیم و به دلیل آنکه دست ما در رسیدن به ساحت شما بسیار کوتاه است، در قالب همین بیانیه، تظلم خواهی فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور را که نقطه اوج آن در دادنامه_دادگاه انقلاب بجنورد علیه اعضای انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی، متجلی شده است، به شما وامی گذاریم و موکدا و مصرانه، دو درخواست کاملا روشن داریم :

 

۱. اجرای_دادنامه_ دادگاه_عمومی_بجنورد را متوقف و مواد ۴۷۴ الی ۴۷۷ قانون آیین دارسی کیفری درخصوص آن  را اجرایی کنید.

۲. با پایبندی عملی به مضمون اصل ۱۶۵ قانون اساسی ایران (و نه کشوری دیگر) که باید فصل الخطاب همه تصمیمات و اقدامات باشد، دادگاه_تجدید_نظر اعضای انجمن صنفی معلمان خراسان شمالی درخصوص دادنامه دادگاه انقلاب بجنورد را به صورت علنی و با حضور فرهنگیان برگزار کنید تا حق از ناحق متمایز و جوانب واقعی این موضوع و موضوعات مشابه آن، نمایان گردد.

یقین بدانید اگر در دادگاهی بیطرف و در فضایی عادلانه، خبط و خطای امنیتی همکاران ما (که به سلامتشان ایمان داریم) به اثبات برسد، در کنار شما بر کیفر آنها اصرار خواهیم ورزید.

شورای هماهنگی با تاکید براینکه نسبت به سرنوشت همکاران خود، بسیار جدی و عملگرا خواهدبود، با امید به آنکه این خواسته های  قانونی مورد توجه و پیگیری جدی رییس محترم قوه قضاییه و دستگاه قضا واقع گردد و به امید اجرای عدالت در خصوص پرونده های اشاره شده، منتظر می ماند و به اطلاع همکاران شریف فرهنگی می رساند فعالیتهای جدی شورای هماهنگی، انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی و فعالان صنفی فرهنگی در جهت پیگیری این موضوع از زوایا  و جهت های مختلف به صورت هماهنگ در جریان است و با جدیت تمام ادامه خواهد داشت.

فرهنگیان گرامی

شورای هماهنگی ضمن آنکه به منظور فرصت دادن به قوه قضاییه برای پیگیری پرونده و اجرای عدالت مطابق روند متعارف آن، همکاران گرامی را به آرامش دعوت می کند و به اطلاع می رساند با همکاری فعالان صنفی در نظر دارد پتیشنی را در جهت تایید عملکرد و فعالیتهای اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی و سایر همکاران فرهنگی دربند یا پرونده دار و حمایت همه جانبه از اقدامات آنها اجرایی کند و اعلام حمایت شما همکاران ارجمند را که درقالب مشارکت درا ین کنش، متجلی می شود به مراجع قضایی و دیگر نهادها ارائه نماید. لذا از شما فرهنگیان گرامی دعوت می کند در این فعالیت حمایتی که بزودی ازطریق کانال شورای هماهنگی اطلاع رسانی می شود، مشارکت فعال و مسئولانه داشته باشید.

اطلاعیه 15 بهمن:

 به اطلاع فرهنگیان محترم می رساند بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان  ایران در خصوص احکام قضایی اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، پیش از مصاحبه جناب آقای جعفری، مدیر_کل_دادگستری استان خراسان شمالی، تنظیم و تدوین شده بود. لذا در خصوص مصاحبه ایشان،  شورای هماهنگی به زودی پاسخ مقتضی را ارائه خواهد کرد.

*برگزاری دادگاه بدوی ابولفضل نژادفتح از دانشجویان بازداشتی آبان ٩٨

جلسه‌ی دادگاه بدوی فعال صنفی دانشجویی و دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، ابوالفضل نژادفتح از بازداشتی‌های آبان ۹۸ در روز ۱۳ بهمن ماه در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد، با نظر قاضی روند رسیدگی بدوی به پرونده‌ی این فعال صنفی در جلسه‌ی دیگری ادامه خواهد داشت.

تبرئه تنها حکم قابل پذیرش برای دانشجویانی است که پس از دی ماه ۹۶ با جرم‌انگاری بدون توجیه‌ فعالیت صنفی به هر شکل درگیر فرایندهای قضایی شده‌‌اند.

برگرفته از کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشور

*تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی اصفهان نسبت به تاسیس مقطع کارشناسی داروسازی مقابل دانشکده داروسازی

روز دوشنبه 14 بهمن، دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برای اعتراض به تاسیس مقطع کارشناسی داروسازی دست به تجمع مقابل دانشکده داروسازی این دانشگاه زدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده،معاون آموزشی وزارت علوم در روز‌های گذشته اعلام کرد که ایجاد رشته کارشناسی داروسازی منتفی است؛ اما اعتراضات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنان ادامه دارد.

دانشجویان معترض در جواب می‌گویند که منتفی شدن تأسیس کارشناسی داروسازی، به صورت رسمی به دانشکده‌ها ابلاغ نشده است و ممکن است در صورت اتمام اعتراضات، دوباره این موضوع به جریان بیفتد.

*جان باختن یک کارگر معدن قلعه زری خوسف در حادثه ریزش

پیش از ظهر روزسه شنبه 15 بهمن، یک کارگر 28 ساله معدن قلعه زری شهرستان خوسف  در استان خراسان جنوبی بر اثر ریزش سنگ بزرگ زیر آوار گرفتار و از ناحیه سر دچار آسیب شدید شد و در دم جان باخت.

*مرگ یک کارگر جوان در دامغان بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره

ظهر روز یکشنبه 13 بهمن،یک کارگر 27 ساله حین کار در یک ساختمان نیمه کاره در یکی از مناطق مسکونی شهرستان دامغان به علت شکستگی یکی از پله های نردبان از طبقه پنجم ساختمان نیمه کاره سقوط  کرد وپس از انتقال به بیمارستان بدلیل شدت مصدومیت جانش را ازدست داد.

akhbarkargari2468@gmail.com


Gozareshgar
info@gozareshgar.com