09.01.20 23:58 Alter: 11 days

سازمان زنان هشت مارس (ایران-افغانستان): تضادهای فاشیست‌های حاکم بر آمریکا با رژیم جنایت‌کار جمهوری اسلامی، هیچ ربطی به منافع مردم ندارد!

Kategorie: Nachricht

 

این روزها خبر کشته‌شدن قاسم سلیمانی و همراهانش به دستور ترامپ، حمله‌ی موشکی به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق توسط سپاه پاسداران، مورد توجه اکثر رسانه‌ها ومحافل دولتی و غیر دولتی در سراسر جهان به خصوص کشورهای منطقهقرار گرفته‌است. اما در خیزش آبان‌ماه 98، زمانی که صدها نفر از زنان و مردان جوان توسط نیروهای سرکوبگر، همان نیرویی که توسط قاسم سلیمانی‌ها تعلیم داده‌شده‌اند، قتل‌عام‌شدند، وقتی بیش از ده‌هزار نفر در خیزش آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی‌ها دستگیر و روانه زندان‌شدند، مدیای جهانی خصوصا در غرب و در مرکز آن آمریکا به غیراز هارت و پورت‌های تو خالی، سکوت کردند وعملا از جنایت‌کاران رژیم جمهوری اسلامی در سرکوب خونین مردم، حمایت کردند.

قصد ترامپ، فاشیست بزرگ از کشتن فاشیست کوچک‌تری به نام قاسم سلیمانی به نمایش گذاشتن نقش قلدر‌منشانه‌ی امپریالیست‌های آمریکایی است و اعلام این موضوع که آن‌ها هیچ ارزشی برای قوانین و ضوابط بین المللی‌شان هم قایل نیستند. ویاز یک طرف به ایران هشدار می‌دهد که آماده‌ی جنگ است. از طرف دیگر این حرکت در‌شرایطی که نارضایتی مردم ستمدیده در ایران و عراق به اوج خود رسیده، در خدمت به انحراف افکار عمومی و تضعیف خیزش‌های مردمی- که خود زنگ خطری است برای آمریکا و رژیم‌های دیکتاتور منطقه-عمل می‌کند. در عین حال ترامپ با کشتن سلیمانی و دارو‌دسته‌ش قصد دارد که با این حرکت، اذهان عمومی جامعه آمریکا خصوصا پس از موضوع استیضاح و ضربه خوردن به موقعیت‌اش را به کناری زده و برای خود و انتخابات آتی موقعیت بهتری را فراهم کند.

رژیم جمهوری اسلامی که مشروعیت‌اش در اثر مبارزات مردم تهیدست و زحمتکش جامعه خصوصا در جریان خیزش آبان 98 ضربه مهلکی خورده بود، کشته‌شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را به دستاویزی برای تغییر این موقعیت بدل کرد.از روز کشته‌شدن قاسم سلیمانی تمام دم و دستگاه تبلیغاتی، روزنامه‌ها، تلویزیون و... برای خلق افکار عمومی و کشاندن مردم به پای تشییع جنازه‌ی یکی از قصابان هزاران هزار نفر در ایران، سوریه، عراق، لبنان، یمن و... به کار گرفته‌‌شد. اما به این نیز اکتفا نکردند و با ارسال بخش‌نامه سراسری به ادارات و مراکز دولتی از آنان خواسته ‌شد که در تشییع جنازه ‌شرکت کنند. اساس تبلیغات رژیم روی این موضوع متمرکز ‌شد که قاسم سلیمانی در امنیت کشور نقش به‌سزایی داشته و کشته‌‌شدن او ضربه‌ی بزرگی به این امنیت وارد کرده‌است. این تبلیغات و توهمی که در جامعه در مورد نقش و جایگاه قاسم سلیمانی عمل می‌کرد باعث گردید بخشی از مردم در مراسم تشییع ‌شرکت کنند. همین رژیم زن‌ستیزجمهوری اسلامی که طی دو سال گذشته بسیاری از زنانی که حجاب را در اماکن عمومی به دست خود لغو کردند را به زندان انداخته و آنان را باصدور حکم‌هایطولانی مدت محکومکرد،در روز تشییع جنازه‌ی قاسم سلیمانی وجود زنان «بدحجاب» و بی‌حجاب را تحمل کرد. چرا که قرار بود رژیم در این برنامه‌ی نمایشی با نشان دادن حضور «گسترده» مردم موقعیت خود را هم در ایران و هم در منطقه «باثبات»جلوه دهد.

اما آن‌چه سردار قسم‌خورده به حفظ نظام جنایت‌کار جمهوری اسلامی در بیش از بیست سال گذشته انجام داده، ایجاد دارو دسته‌های بنیادگرای اسلامی در منطقه برای ‌شکل دادن به جریانات ‌شبه نظامی در عراق، سوریه، یمن، لبنان در خدمت به تثبیت موقعیت رژیم جمهوری اسلامی در منطقه بوده‌است. این موقعیت برای جمهوری اسلامی از زاویای گوناگون دارای اهمیت بالایی بوده و هست. اشاعه‌ی دین اسلام‌شیعی در منطقه در رقابت با اسلام‌گرایان سلفی هم‌چون عربستان سعودی، داشتن دست بالا برای زد و بند با امپریالیست‌ها و خریدن موقعیت برتر، از این جمله‌اند. اما در چند ماه اخیر، موقعیت ایران به علت مبارزات مردم عراق و لبنان به‌شدت تضعیف‌شد. تکاپوی رژیم و رفت و آمد‌های قاسم سلیمانی به هر دو کشور برای ترمیم این موقعیت تضعیف‌شده، انجام گرفت. طی چند ماهی که از مبارزات مردم عراق و لبنان می‌گذرد خامنه‌ای و دیگر سران مرتجع جمهوری اسلامی همانند خیزش آبان‌ماه، مبارزات مردم در این دو کشور را به عوامل خارجی نسبت دادند که بر پایه‌ی آن بتوانند در سرکوب عریان مبارزات مردم، همراه با دارودسته‌های بنیادگرای اسلامی هم‌چون حشدالشعبی و حزب‌الله نقش بیشتری برعهده گیرند. قاسم سلیمانی قرار بود تجارب سرکوب‌گرایانه و به‌شدت وحشیانه‌یرژیم ایران در سرکوب مبارزات و خیزش‌های گوناگون- که آخرین آن در آبان‌ماه 98 با به راه‌انداختن جوی‌خون به کار گرفته‌شده‌بود- را در اختیار‌شبه نظامیان منطقه برای درهم کوبیدن مبارزات مردم، قرار دهد. سلیمانی در عراق بدون هیچ‌شرمی اعلام کرد که اگر ما به جای‌شما بودیم در عرض سه روز تظاهرات را جمع می‌کردیم؛ یعنی مردم را به گلوله می‌بستیم و ده‌ها هزار نفر را روانه‌ی سیاهچال‌ها می‌کردیم.

کسی نمی‌تواند نقش اساسی قاسم سلیمانی و سپاه تحت رهبری‌اش را در سرکوب مردم ایران و منطقه در راستای حفظ نظام جمهوری اسلامی و تثبیت موقعیت آن در منطقه نادیده بگیرد.

 

اهداف امپریالیسم آمریکا در منطقه خاورمیانه:

خاورمیانه همواره برای امپریالیسم آمریکا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده‌است. آمریکا در یک قرن گذشته با انواع و اقسام سرکوب‌های خونین، کودتا و... تلاش کرده‌است از طریق کنترل خاورمیانه و منابع انرژی آن، دنیا را در کنترل داشته باشد.با تجاوز و اشغال نظامی افغانستان وعراق توسط آمریکا و‌شرکاء، یکی از هولناک‌ترین جنایات علیه بشریت در تاریخ جهان رقم خورد.صدها هزار نفر از مردم این دو کشور کشته و میلیون‌ها نفر آواره‌شدند. تنها جرم مردم افغانستان و عراق قرارداشتن در یکی از مناطق استراتژیک مهم دنیا بود. رژیم فاشیستی حاکم بر آمریکا قصد دارد با تاکتیک‌های گوناگون در منطقه از جمله بیرون کشیدن آگاهانه‌ی نیروهایش از کردستان سوریه، گسیل ناو‌های جنگی و بمب افکن‌ها به خلیج  فارس تحت نام حفاظت از آب‌ها، ترورهای سیاسیمثل کشتنقاسم سلیمانی و...‌شرایط را برای پیشبرد نظم نوین- که همانا کنترل انحصاری‌تر خود برجهان است- آماده سازد. در عین این که کشتن سلیمانی قرار است بتواند موقعیت متزلزل ترامپ را استحکام بخشیده تا بار دیگر او را در رأس هرم فاشیستی در آمریکا باقی بگذارد.

اوضاع منطقه به‌شدت بحرانی است و هر عملی می‌تواند‌شعله‌های جنگ را نه تنها در ایران بلکه در کل خاورمیانه گسترش دهد. هر جنگ ارتجاعی که رخ دهد علیه توده‌های مردم در خاورمیانه خواهد بود و قربانیان اصلی آن را مردم ستمدیده خصوصاً زنان و کودکان تشکیل خواهند داد. امپریالیسم آمریکا این بزرگ‌ترین دشمن بشریت، عامل اصلی کشتار مردم نه تنها در خاورمیانه بلکه در سراسر جهان است.

این حقیقتی انکارناشدنی است که تحت رهبری امپریالیسم آمریکا بود که با تجاوز و اشغال نظامی، بمباران‌های بی‌رحمانه‌ی مردم، به راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی، زمین خاورمیانه را آن‌چنان مسموم و زهرآگین کرد که حاصل آن سر بیرون آوردن انواع و اقسام نیروهای به‌شدت ارتجاعی بنیادگرایان اسلامی‌شد.

یک روز ترامپ دستور کشتن قاسم سلیمانی و همراهانش را در عراق صادر می‌کند و چند روز بعد سپاه پاسداران رژیم جمهوری اسلامی در «تلافی» مرگ قاسم سلیمانی دو پایگاه نظامی آمریکا در عراق را هدف موشک‌های خود قرار می‌دهد. در واقعیت هر دو رژیم ایران و آمریکا، کشور عراق و به خطر انداختن جان مردم را به مکانی برای پیشبرد اهداف ارتجاعی خود بدل کرده‌اند.

تضاد و دعوای بین رژیم جمهوری اسلامی با آمریکا که امروزه‌شدت و حدت بی‌سابقه‌ای یافته‌است هیچ ربطی به منافع مردم ایران، عراق و... ندارد. در تحلیل نهایی هر‌گونه سمت‌گیری با رژیم جمهوری اسلامی و یا با امپریالیست‌های آمریکایی، به معنی تقویت هر دو ارتجاع پوسیده خواهد بود. مرزبندی دقیق و بدون ابهام علیه رژیم جمهوری اسلامی و امپریالیست‌هاو نیروهای طرفدار یکی از این دو قطب،وظیفه‌ی روشن همه‌ی نیروها، فعالین و تشکلاتی است که مدافع مردم ستمدیده و منافع آنان هستند.

وظیفه‌ینیروهای مبارز و انقلابی در‌شرایط حساس کنونی- که هردم حادثه‌ای می‌تواند‌شرایط آغاز جنگی خانمان‌سوزرا مهیا سازد-این است که اهداف و سیاست‌های رژیم جمهوری اسلامی و امپریالیست‌های فاشیست حاکم بر آمریکا را برای مردم، افشا کرده و آنان را درراه سرنگونی انقلابی رژیم جمهوری اسلامی و قطع دست کلیه‌ی امپریالیست‌ها خصوصا امپریالیسم آمریکا، سازماندهی نمایند.

سازمان زنان هشت مارس (ایران-افغانستان)

۹ژانویه 2020

www.8mars.com

www.youtube.com/8marsorg

www.facebook.com/8marsorg

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com