05.09.19 00:22 Alter: 2 yrs

ک. الوند: ابراهیم جلالی در همان دبیرستانی در سال 60 به جوخه اعدام جنایتکاران اسلامی سپرده شد که دیپلم ریاضی گرفت

Kategorie: Nachricht

 


گرامی داشت سالگرد  اعدام رفیق ابراهیم جلالی   

رفیق ابراهیم  زندانی دو رژیم بود

 

ابراهیم جلالی در روستای سراوان در حاشیه کوه های  سر سبز سراوان و بر بستر گسل زیبای سفید رود  در فاصله 30 کیلو متری شهر رشت  متولد شد .

 ابراهیم  رفیقی صادق  و  کمونیستی کوشا و منضبط  در حوزه  امور اجرایی  و تدارکاتی در تشکیلات سازمان رزمندگان  بود .

با توجه به دانش سیاسی غنی همواره  شنونده  خوبی بود

در دبیرستان محمد رضا شاه رشت   دیپلم ریاضی گرفت .همان دبیرستانی که بعد از انقلاب 57  مقر پاسداران جنا یت و  قتلگاه رفیق  ابراهیم و بیشماران از انقلابیون مخالف جنایکاران اسلامی  در شهر رشت تبدیل شد .

بعد از پایان دبیرستان و دریافت دیپلم ریاضی وارد دانشگاه تبریز و در رشته فیزیک به تحصیل پرداخت .  در دانشگاه یکی از فعالین جنبش دانشجوئی بود  که توسط ساواک دستگیر شد . نخست در زندان رشت و بعد به زندان ساری انتقال داده شد و دوباره  از سال 1355 در تا شروع انقلاب 57 در زندان رشت بود که با انقلاب  مردم و حمله به زندان ها  از زندان ازاد شد

ابراهیم جلالی یکی از بنیان گذاران   شعبه "سازمان رزمندگان"  در گیلان بود  . سازمانی که در بحرانی ترین شرایط سیاسی دچار فروپاشی شد .

نفوذ حزب توده در ارگانهای تشکیلات زمینه های اولیه شکاف در تشکلات و نقش اعضای توده ایی در به خطر انداختن رفقای مخالف با نظرات حزب توده  ،  توده ایی هایی که در بخشهای کلیدی سازمان نفوذ داشتند  زمنیه فروپاشی " سازمان رزمندگان "  را فراهم کردند.

اعضای رده بالای رزمندگان در گیلان بیشتر گرایش به حزب توده داشتند که حتی یکی از همین ها  بعد ها  در دستگاه خلافت هاشمی رفسنجانی سمت مشاور اقتصادی رسید .

رفیق ابراهیم از گرایش خط انقلابی رزمندگان و از مدافعان گرایش پیوستن به خط 3"سهند کومله" بود به همین خاطر شدیدا از طرف توده ای های درون رزمندگان در گیلان و رشت تحت فشار  و مورد تهدید قرار گرفته  بود .

رفیق ابراهیم در منطقه سراوان چهره شناخته شده بود و یکی از اتهامات اش  کمونیست  کردن  بچه های مسلمان در منطقه سراوان  بود

حساسیت  اخوندهای  جنایتکاری  مثل  قربانی امام جمعه  لاهیجان  " مقبره امامزاده هاشم " بود که در جوار روستای سراوان در حد فاصله بین جاده رشت و قزوین ، که بر بالای کوه  مشرف به روستای سراوان قرار دارد. به همین علت دشمنی خاصی به رفیق ابراهیم و نقش او در جذب جوانان به طرف اندیشه های چپ در قلب یکی ا ز مشهور ترین  مناطق مذهبی در گیلان  بود

رفیق ابراهیم در اواخر سال 60 در محل کارش در شرکت" لوکاس تندر" در شهر صنعتی رشت توسط پاسداران و به دستور هادی غفاری جنایتکار دستگیر و بعد سه ماه  شکنجه های طاقت فرسا در تاریخ 10 تیر 1361 با همکاری و با دستور اخوند قربانی امام جمعه لاهیجان با چهار نفر دیگر از جمله رفیق گرامی حسین عاقل  در "زندان " دبیرستان محمد رضا شاه  تیرباران شد.

یاد و خاطره رفیق ابراهیم و رفقای دیگر که توسط جنایتکاران اسلامی اعدام شدند گرامی باد

سرنگون باد حکومت جهل و جنایت اسلامی

ک – الوند

2019/09/04

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com