17.08.19 11:18 Alter: 2 yrs

بهروز سورن: ابراهیم رئیسی جلادی برای همه جا و هر زمان

Kategorie: Nachricht

 

کمتر کسی است که نقش ابراهیم رئیسی در سرکوب مبارزان راه آزادی و برابری را نشناسد. با علنی شدن گفتمان کشتار سراسری زندانیان سیاسی در سال 67  و بویژه پس از انتشار نوار صوتی گفتگوی منتظری با تیم کشتار 67 امروزه نسل جوان نیز با آن مقطع تاریخی خونین اشناست. برخلاف تئوری هایی که بر مبتدی بودن حاکمان جدید اسلامی دلالت داشت اما سردمداران رژیم نوپا با در اختیار گرفتن تجربیات ساواک و عواملش در سرکوب مخالفان خود ثابت کردند که حکومت کردن را بلد هستند و از ابتدای کار به کادر سازی و ایجاد تخصص در طیف وابستگان خود همت گماشتند.

از جمله کادرهای آموزش یافته آنها ابراهیم رئیسی بود که از جمله هفتاد نفر برگزیده بهشتی برای کادر سازی رژیم بشمار میرفت و در حوزه علمیه! مشهد و قم آموزش های حوزوی دیده بود. در همان اوان شهرهایی همانند لاهیجان, انزلی, مسجد سلیمان, آبادان, بروجرد, کرمانشاه, سنندج, مریوان و بانه و کرج ( بویژه با آغاز جنگ هشت ساله با عراق )  و برخی شهرهای دیگر پایگاههای قوی نیروهای چپ بشمار میرفتند. سران جمهوری اسلامی با شناخت مکفی از برخی متعلقان خود, استعداد ها و ظرفیت های خصومت و چپ ستیزی انها را بکار گرفت و از جمله این افراد ابراهیم رئیسی جوان بود که در مقطع قیام بهمن هجده سال داشت. ابراهیم رئیسی در سرکوب مخالفان چپ جمهوری اسلامی در بخشی از این شهرها نقشی کلیدی داشت.

ابراهیم رئیسی مهره و آموزش یافته ای برای سرکوب مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی بود. این جنایتکار هر جا و نقطه ای که نیروهای چپ قوت یافته بودند حضور یافت و وظایف و مسئولیت های کلیدی قضایی و اطلاعاتی را بعهده گرفت. از شهر مشهد آغاز و سپس در مسجد سلیمان و کرج و تهران و همدان در سمت های دادیاری و دادستانی و در انتها نیز در تیم کشتار سراسری زندانیان سیاسی در سال 67 در معیت پورمحمدی و نیری و اشراقی قرار گرفت و طی مدت کوتاهی هزاران زندانی سیاسی را به جوخه های مرگ سپرد و در کارنامه ننگین خود ثبت کرد.  او همچنین در جریان کشتار زندانیان سیاسی در سال 67 برای تسریع اجرای حکم اعدام ها در شهرهای سمنان، سیرجان، اسلام‌آباد و دورود ماموریت ویژه از سوی خمینی یافت.

ابراهیم رئیسی هم اکنون نیز با در اختیار داشتن مهمترین مقام قضائی رژیم در زندانی کردن و اعدام فعالین سیاسی و کارگری و مدنی مهمترین مهره رژیم است.

از جمله گفته های ابراهیم رئیسی در نوار گفتگوی منتظری با هیئت مرک سال 67 :

ابراهیم رئیسی: راجع به این ماه محرم اگه اجازه بدین حاج آقا، ما یک تعدادی از اینها را از اتاقاشون آوردیم برای همین برخورد، یه بار برخورد کردیم و نظر ندادیم، اینها الآن در سلولهای انفرادی هستن، اگر اینها را الآن نظر ندهیم وبرگردن توی بند عمومی، اینا باز مسائلی ایجاد می‌کنه، اگر اجازه بفرمایید، حدود دویست نفرهستن که اینها رو...

منتظری: من هیچ اجازه‌یی نمی‌دم من با یکی‌اش هم مخالفم...

منتظری در ادامه و خطاب به ‌آنها و از جمله رئیسی گفت: ‌به نظر من بزرگترین جنایت که توسط جمهوری اسلامی شده و در تاریخ ما را محکوم میکنند به دست شما انجام شده و شما را در آینده جزء جنایتکاران تاریخ می نویسند.

 

پس از وقایع دهه شصت رئیسی ده سال معاون اول قوه قضائیه بود و پرونده قطوری در سرکوب اعتراضات و بازداشت ها٬ زندانی کردن منتقدین و مخالفان رژیم و اعدام و قتلهای خاموش در زندانها دارد.هم اکنون نیز در راس قوه قضائیه بیدادگران انجام وظیفه شرعی میکند.

 

ابراهیم رییسی جلاد که متهم ردیف اول جنایت علیه بشریت است امروزه نه تنها رییس قوه قضاییه که مدافع حقوق بشر نامیده میشود. تحمیق مردم کشورمان توسط رسانه های حکومتی حد و مرزی نمیشناسد. مخاطب این فریبکاری ها و وارونه نمایی ها نسل جوانی هستند که در آ ن دوران سیاه و خونین بدنیا نیامده بودند.هم از اینرو بازگویی خاطرات و تاریخچه جرثومه گان مرتجع و وحوش حاکم از ضرورت هایی است بر عهده همه ما که آن را مشاهده و تجربه کرده ایم.

بهروز سورن

16.8.2019

منتشر شد:

میهن تی وی

سایت کانون دمکراتیک پناهندگان

سایت لجور

آزادی بیان

اشتراک وورد پرس

اتحاد کارگری

سایت افغانستان آزاد

بالاترین

 گزارشگران

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com