08.03.19 19:30 Alter: 11 days

گزارش کوتاه نوشتاری و تصویری از برگزاری روز دوم راهپیمایی سه روزه کارزار زنان در هلند

Kategorie: Nachricht

 

علیرغم باد بسیار شدید حدود ۱۵۰ نفر در میدان مقابل ایستگاه قطار مرکزی جمع شدند. یکی از فعالین کارزار در هلند از روی پودیوم به تجمع کنندگان خوش آمد گفت. اغلب شرکت کنندگان در این آکسیون تی شرت سفید کارزار با نقش سرخی که ۴۰ سال مبارزات زنان در ایران را گرامی می‌داشت پوشیده بودند و شال قرمزی با نماد زنان خیابان انقلاب به گردن بسته بودند

کارزار زنان که تحت عنوان کارزار مبارزه علیه خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی بر زنان در ایران برنامه راهپیمائی سه روزه ای را در شهرهای سه کشور آلمان, هلند و بلژیک تدارک دیده بود دیروز هفتم ماه مارس در هلند برگزار شد. این راهپیمایی که در آن پرشمار زنان مبارز و آزادیخواه شرکت کرده بودند چنین گزارش شد:

کارزار زنان همراه با دوستان و رفقایی که از آلمان به ما پیوسته بودند حدود ساعت دو بعد از ظهر به محل تظاهرات در شهر لاهه هلند رسیدیم.
علیرغم باد بسیار شدید حدود ۱۵۰ نفر در میدان مقابل ایستگاه قطار مرکزی جمع شدند. یکی از فعالین کارزار در هلند از روی پودیوم به تجمع کنندگان خوش آمد گفت. اغلب شرکت کنندگان در این آکسیون تی شرت سفید کارزار با نقش سرخی که ۴۰ سال مبارزات زنان در ایران را گرامی می‌داشت پوشیده بودند و شال قرمزی با نماد زنان خیابان انقلاب به گردن بسته بودند.

برنامه با موزیک زنده شروع شد و تعدادی از فعالین جنبش بین المللی زنان پیام های همبستگی خود با کارزار زنان را خواندند. شعله پاکروان، مادر ریحانه جباری از جانب جنبش دادخواهی صحبت کرد . سخنگوی حزب چپ هلند نیز طی سخنانی همبستگی خود با کارزار را اعلام کرد.
سپس جمعیت با شور و شعار در خیابان های لاهه به راه افتادند و بعد از یک ساعت راهپیمایی این بار در محل «یادمان قربانیان جنگ جهانی دوم» جمع شدیم و برنامه بعد از شعر خوانی شاعر مترقی افغانستانی با شعار و سرود کاربر. «اتیش بزن به روسری» که توسط یکی از فعالین کارزار سروده شده بود به پایان رسید.

در گزارشات بعدی جزییات کاملتری داده خواهد شد.

فریدا از فعالین کارزار

07. 03. 2019

 

منتشر شد:

اشتراک وورد پرس - سایت لجور - آزادی بیان - عصر آنارشیسم - میهن تی وی - گزارشگران - بالاترین - سایت سازمان راه کارگر - توئیتر - فیس بوک - ایران گلوبال - ایران تریبون -

در همین رابطه: 

ﮔﺰارش ﻣﺨﺘﺼﺮي از ﺑﺨﺶ اول راﻫﭙﯿﻤﺎﯾﯽ ﺳﻪروزهي زﻧﺎن مبارز و ازادیخواه مقابل سفارت جمهوری اسلامی در ﻫﺎﻣﺒﻮرگ


کارزار مبارزه علیه خشونت دولتی، اجتماعی و خانگی بر زنان در ایران

 

فراخوان گزارشگران: با تمام توان از راهپیمایی سه روزه ی کارزار حمایت کنیم ! / همراه با ترجمه انگلیسی و آلمانی برای ارسال به نهادهای بین المللی مدافع حقوق زنان
Gozareshgar
info@gozareshgar.com