11.07.18 23:31 Alter: 10 days

اردشیر نصراله بیگی: حادثه دردناک تصادف تانکر سوخت با یک اتوبوس حامل مسافر در نزدیک ترمینال سنندج

Kategorie: Nachricht

 


در اوایل ساعات بامداد چهارشنبه ٢٠ تیرماه ١٣٩٧ خورشیدی در ساعت ١٢ و ٣٠ دقیقه تانکر حامل سوخت ، به دلیل عدم کنترل با اتوبوس حامل مسافر به قصد تهران که آماده حرکت بوده ،اصابت و در جا منفجر و آتش سوزی مهیبی برپا میشود که ٢٧ نفر از مسافرین متاسفانه در جا در آتش میسوزند و تعدادی دیگر زخمی و نیمه سوخته از معرکه حادثه توسط مردم حاضر در محل نجات پیدا میکنند .
این اولین بار نیست که در جاده های مناطق مختلف کردستان ، مسیر مریوان ، سنندج و کرمانشاه با چنین حوادثی روبرو میشویم که عامل اصلی در نا امنی جاده ها وعدم کنترل از جانب دست اندر کاران فاسد و دزد رژیمی ست که جان انسان هیچ اهمیتی برایشان ندارد و بارها در حوادث گوناگونی از این دست مشاهده شده است. در این حادثه مرگباربه نقل از شاهدان عینی به سرعت عوامل امنیتی و اطلاعاتی با لباس شخصی آماده میشوند و در مدتی طولانی خبری از کمک رسانی و آتش نشانی و آمبولانس نیست و حتی مردم را تهدید و از فیلمبرداری منع میکنند و به قول خودشان متفرق کنند.
زمانی آمبولانس میرسد که متاسفانه با اجساد جزغاله شده مواجه میشوند که حتی تشخیص تعدادی هم میسر نیست ، مگر از روی اسامی مسافران و شاهدان عینی که دردا همگی از جوانان کارگری بوده که برای امرار معاش و ادامه زندگی راهی شهرهای بزرگتر شده تا لقمه نانی برای خانواده و فرزندانشان فراهم کنند. حتی با درد و رنج فراوان گویا سه برادر هم در این حادثه ناگوار جان باخته اند که بیش از حد دردناک و ناگوار است.
سران رژیم در پی خرید نفت ارزان و بند و بست هایشان از طریق کردستان عراق با سران فاسد و فرستادنش به پالایشگاههای کرمانشاه که از طریق مافیای سپاه پاسداران سالهاست انجام میشود ، گوشه ای از فعالیتهای برون مرزی شان است که به غیر از کشتار و مرگ و تصادفات آنچنان وحشتناک و با تانکرهای غیر استاندارد و جاده های به مراتب نامناسب برای مردم نتیجه دیگری نداشته و آنها با سودهای کلان جیب هایشان را بیشتر پرکرده و قربانیانش مردم بیگناه منطقه بوده است.
در این حادثه روز چهارشنبه و آتش سوزی و انفجار مهیب، آنچه که بیشتر برای سرکوبگران رژیم اسلامی برجسته بوده ،کنترل و مهار احساسات مردم به جان آمده و خشمگین بوده ، نه اینکه بلافاصله اقدام به اتفا حریق و کمک به آسیب دیدگان حادثه....
فراموش نکنیم رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی عامل تمام این بدبختی ها و حوادث است زیرا آنقدر به منافع توطئه گرانه و دخالتگری شان در امور کشورهای عراق ، افغانستان، یمن، سوریه و حزب اله لبنان اهمیت میدهند و راز بقای آنهاست ، اهمیت به بازسازی و عمران و آبادانی و جاده سازی جایگاهی در فکر و مخیله آنها ندارد و راهسازی و جاده سازی که امنیت مردم را فراهم میکند هیچ اهمیتی ندارد و بدان بی توجه هستند و عوارض آن شامل مردم درد مند ما و مردم جویای کار که در پی لقمه نانی باید خانواده و فرزندانشان را تنها بگذارند و راهی شهرهای بزرگتر و یا جنوب ایران شوند تا بلکه زندگی بخور و نمیری برای خانواده شان فراهم سازند و عاقبت آن هم در این راه قربانی بی لیاقتی و سودجوئی و حیف میل کلان سران این رژیم مافیائی گردند .
ضمن تاسف فراوان نسبت به این حادثه دردناک و ناگوار ، به خانواده جانباختگان تسلیت میگویم و برای مصدومان حادثه آرزوی بهبودی دارم. درود به مردم آزاده شهر سنندج که در این راه کمک رسانی و خبر رسانی پیشقدم و در اعتراض به جانیان رژیم همواره در صف اول قرار داشته اند.
خشم مردم علیه رژیم تبهکار اسلامی ایران واقعی ست و عامل تمام این رویدادها و بدبختی ها این سیستم و رژیم است که باید با اتحاد و یکپارچگی توده های مردم تحت ستم و کارگر و زحمتکش جواب داده شود و آن هم سرنگونی انقلابی رژیم از طریق تشکل طبقاتی کارگران و برای رسیدن به دنیائی عاری از ستم و نابرابری و استثمارو دنیائی آزاد و برابر به رهبری طبقه کارگر آگاه و متشکل.......
چهارشنبه ٢٠ تیر ماه ١٣٩٧ خورشیدی (١١ ژوئیه ٢٠١٨ میلادی)
اردشیر نصراله بیگی
Gozareshgar
info@gozareshgar.com