22.06.18 00:44 Alter: 3 yrs

بهروز سورن: نیمه شب نوشته ها - 72 - بحران آب آشامیدنی بموازات بحران آلودگی هوا در شهرهای خوزستان

Kategorie: Nachricht

 

خوزستانی ها دوران بسیار سختی را سپری می کنند. هوای سالم برای تنفس ندارند و ریزگردها زندگی روزمره آنها را با دشواری روبرو کرده است. با اینکه روی نفت و گاز راه میروند اما از بیکاری مزمن و رو به افزایش رنج میبرند. بار گرانی و تورم را نیز همراه با سایر مردم کشور بر دوش دارند. سرکوب قومی نیز کماکان ادامه دارد و فعالین عرب بازداشت, شکنجه, اعدام و با مرگ های مشکوک در زندان روبرو هستند. این روزها نیز آب آشامیدنی سهمیه بندی شده است و صف های شبانه و طولانی برای دریافت آب شرب تشکیل شده است. در واقع امر با افزایش غلظت شوری آب شرب آبادان و خرمشهر و ورود آب دریا به رودخانه، این واقعه پدید آمده و درپی آن خرید آب افزایش یافته است.

حال آنکه کماکان آب آشامیدنی به کشورهای منطقه خلیج فارس, عراق و افغانستان صادر میشود. در پی سهمیه بندی آب آشامیدنی در آبادان و خرمشهر نیز اعتراضات و تجمعاتی در مقابل اداره آب و فاضلاب آبادان صورت گرفت. معترضان شعارهایی نیز مانند: آب اگر قطع بشه, آبادان قیامت میشه, فرماندار بی غیرت کجایی, کجایی – دشمن ما همینجاست, دروغ میگن آمریکاست. پلاکاردهایی با عنوان آبادان آب ندارد، آبادان- کربلا، آب شیرین حق ماست، آب شور، بوی لجن و تعفن حق مردم آبادان نیست و مسئولین پایتخت‌نشین نمی‌خواهیم نیز حمل میکردند. هم اکنون در لوله های آب منازل آب شور دریا جاری است حال آنکه مردم شهر آبادان و خرمشهر بابت مصرف آب هزینه ای بالا متحمل میشوند.

مسئولین جمهوری اسلامی تاکنون با وعده راه اندازی منابع تامین آب در کوتاه مدت و یا مجانی کردن آب آشامیدنی سعی کرده اند تا این اعتراضات را خاموش کنند درحالی که تجربه نشان داده است که نه خواست و نه توان حل این معضل در کوتاه مدت را دارند. دریافت اب آشامیدنی شور با غلظت بالا آنهم در گرمای سوزان این دو شهر میتواند در روزهای آتی به اعتراضات شدیدتر و گسترده تر مردم تشنه و جان به لب رسیده ایندو شهر منجر شود.


برای مشاهده فیلم اعتراضات اینجا را کلیک کنید

بهروز سورن
22.06.2018


کیومرث |


شاه خائن بیشترین امکانات کشور رو به اون استان خوزستان میداد اومدن زدن به اعتصاب صنعت نفت حکومت شاه رو از بین بردن اسلام اوردن روی کار حالا میگن چرا:
1- خرابی های جنگ را درست نمی کنید؟ چرا ابادان خرابه؟
2- چرا اب نداریم؟
3- چرا گردو خاک اومده من باید محل زندگیمو ترک کنم؟
4- چرا اینقدر بیکاری هست؟
5- چرا دیگه خرمشهر و ابادان اون رونق سابق رو نداره!
تعجب اوره
نه متوجه کارما و سزای عملش هست نه میدونه که برا چی اعتصاب کرده و چی بالا اورده و جمهوری که اسلامی باشد یعنی چه

کارما یا سزای عمل 7 لایه و طبقه داره
فعلا در طبقه نبود اب و نبود هوا هستیم
1- جنگ و نابودی ابادان: کارمای لایه 1
2- گردو خاک : کارمای 2
3- نبود اب: کارمای 3
4- از رونق افتادن ابادان و اقتصاد داغون: کارمای 4
3 لایه دیگه کارما در انتظارتون هست چون نفرین شاه پشت سرتونه از این بدتر خواهید شد
من به کارما اعتقاد دارمGozareshgar
info@gozareshgar.com