08.06.17 00:37 Alter: 4 yrs

بهروز سورن: برخورد داعش ها در تهران

Kategorie: Nachricht

 

رژیم جمهوری اسلامی که تا کنون با فریب افکارعمومی مردم کشورمان مبارزات کارگری برای نیل به حد اقل دستمزد ناچیزشان و مطالبات صنفی معلمان و دانش جویان کشورمان را اقدام علیه امنیت ملی قلمداد میکرد و بسیاری از فعالان کارگری و معلمان را بدین بهانه سرکوب کرده و به زندان و شکنجه و شلاق محکوم کرد و برخا در صحن کارخانه و سلول های زندان بقتل رساند امروزه در برابر تروریست هایی قرار دارد که امنیت مردم کشورمان را با خطر جدی مواجه کرده و میتواند تحت شرایطی سرآغاز زبانه کشیدن آتش جنگی خانمانسوز باشد. سرکوب اقلیت های مذهبی و مسلمانان سنی نیز تا کنون از خواص این رژیم بوده است

*****

دو حمله تروریستی به مجلس و قبر خمینی سر تیتر کلیه خبرگزاری های داخلی و خارجی در منطقه بود. بر طبق گزارشات داعش در لیبی مسئولیت این اقدام را به عهده گرفته و طی آن حداقل دوازده نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شده اند. این اقدامات که در اروپا و اکنون در تهران و حومه آن انجام پذیرفته است از آنجا که غالبا مردم  بی دفاع و غیرنظامیان را هدف میگیرد, شایسته محکوم شدن است.

مقصود تروریستها ایجاد رعب و وحشت و فضای سرکوب است همان مولفه هایی که دست جمهوری اسلامی را برای بالاتر بردن عیار خشونت و خونریزی و کینه توزی ماهوی آنها علیه مخالفان خود را باز تر میگذارد و قطعا مورد بهره برداری رژیم حاکم در فائق آمدن بر مشکلات و نا آرامی های داخلی قرار خواهد گرفت.

جمهوری اسلامی که خود زبانزد و پدرخوانده تروریسم داخلی و خارجی در منطقه است امروز شاهد حضور تروریست های داعش در تهران و درساختمان مجلس اسلامی و قبر خمینی جلاد بود. دو مکانی که سمبل این رژیم و بنوعی مقدس تلقی شده اند. حکومت اسلامی داعشی در شرایطی جمهوری اسلامی را هدف گرفته اند که بارها پیش از این از آغاز عملیات تروریستی علیه رژیم سخن گفته بودند.

رژیم جمهوری اسلامی که تا کنون با فریب افکار عمومی مردم کشورمان مبارزات کارگری برای نیل به حد اقل دستمزد ناچیزکارگران و مطالبات صنفی معلمان و دانشجویان کشورمان را اقدام علیه امنیت ملی قلمداد میکرد و بسیاری از فعالان کارگری و معلمان را بدین بهانه سرکوب کرده و به زندان و شکنجه و شلاق محکوم کرد و برخا در صحن کارخانه و سلول های زندان بقتل رساند امروزه در برابر تروریست هایی قرار دارد که امنیت مردم کشورمان را با خطر جدی مواجه کرده و میتواند تحت شرایطی سرآغاز زبانه کشیدن آتش جنگی خانمانسوز باشد.

سرکوب اقلیت های مذهبی و مسلمانان سنی نیز از خواص این رژیم تاکنون بوده است. این حمله تروریستی داعش به مجلس اسلامی و قبر خمینی بی شک بی ارتباط با دیدار ترامپ رئیس جمهور آمریکا و حاکمان عربستان و کشورهای منطقه نبوده است. ترامپ با این دیدار بطور بالقوه معامله ای سیصد تا چهارصد میلیارد دلاری برای فروش اسلحه به این کشورها انجام داد که بخش بزرگی از بحرانهای داخلی و خارجی آمریکا را تحت پوشش قرار خواهد داد.

تنش زائی, ماجراجوئی و آتش فکنی از جمله خواص نهادینه شده رژیم جمهوری اسلامی در منطقه بوده است. جمهوری اسلامی با بحران زائیده شده و با اتکاء همیشگی به آن حکومت کرده است. سرگرم و درگیر کردن رژیم جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح اش به امنیت داخلی میتواند حضور دخالت جویانه رژیم را در کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه و یمن و لبنان را کاهش دهد. این موضوع آرزوی دیرینه شیوخ منطقه و حاکمان کشور عربستان و اسرائیل بوده است. بدین ترتیب این عملیات تروریستی میتواند آغازگر پروژه بی ثبات کردن ایران بعنوان کشوری باصطلاح  باثبات در منطقه  باشد.

این سوال مطرح است که چرا این حملات در مجلس و قبر خمینی صورت پذیرفته است؟ مجلس شورای اسلامی بعنوان ابزاری تبلیغاتی در افکار عمومی از عوامل اصلی انتخاب این مکان بوده است همانطور که چندی پیش حوادث تروریستی در لندن را شاهد بودیم. قبر خمینی نیز بعنوان بنیانگذار رژیم جمهوری اسلامی و تردد جمعیت زیاد و همچنین نبود یا کمبود حفاظ امنیتی آن نیز از اهداف این عملیات بوده است.

ناگفته پیداست که حاکمان اسلامی تا کنون هر گونه واقعه اینچنینی را هدیه ای آسمانی! ارزیابی کرده اند تا فشارهای سرکوبگرانه خود بر کارگران و زحمتکشان افزایش دهند. معلمان و دانشجویان, زنان و جوانان را از دستیابی به دنیایی بهتر, قابل تحمل تر و مناسبات اجتماعی عادلانه تر بازدارند و بر دامنه خرافات و تحجر, فقر و فلاکت عریانتر بیافزایند. تشدید جو امنیتی و چندین برابر کردن نیروهای انتظامی و امنیتی, بسیجی ها و لباس شخصی ها در سایه اقدامات تروریستی داعشی که از جنس و پوست حاکمان بر کشورمان هستند, از اقدامات آتی آنان خواهد بود.

دولت های آمریکا, انگلیس, فرانسه, نروژ و ... از اولین دولتهایی بودند که این واقعه را محکوم کردند و بنوعی خود را از ارتباط مستقیم با آن دور قرار دادند و بدین ترتیب میتوان در نظر گرفت که این اقدام تروریستی تا حدودی صفبندی های منطقه ای را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد. نامیدن این حادثه بعنوان ترقه بازی از سوی خامنه ای که پس از این واقعه انجام گرفت, تلاشی بشدت فریبکارانه و بدور از حقیقت است. آمار کشته شدگان و مجروحان که حداقل و به گزارش مسئولین رژیم پنجاه تن عنوان شده است خود نشاندهنده عمق این جنایت است.

 آینده نزدیک  دامنه تاثیرگذاری این اقدام تروریستی بر روند تحولات سیاسی موجود را نشان خواهد داد.

ضمن محکوم کردن این جنایات به افشای سیاست های فریبکارانه حاکمان اسلامی بر کشورمان و پز باصطلاح تمدن گرایانه اما غارتگرانه امپریالیست ها بپردازیم.

بهروز سورن

08.06.2017

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com