10.10.12 23:33 Alter: 8 yrs

نیمه شب نوشته ها – 11 – بحران تشدید میشود!

Kategorie: Meldung Rechts

 

 

تحولات جدید در منطقه نشانگر تغییرات غیر منتظره ای نیز در معادلات سیاسی در ارتباط با جمهوری اسلامی بوده است. این تغییرات غالبا سیاسی رژیم حاکم را در تنگنائی جدید و نفس گیر تری قرار داده است. از سوئی درگیری های مرزی ترکیه و سوریه بعنوان پارامتری فشاری بر جمهوری اسلامی وارد معادلات سیاسی شده است. بر اساس آخرین خبرها جنگنده های ترکیه یک هواپیمای سوری را ناچار به فرود کرده اند. قطعا این وقایع تاثیرگذار بر ارتباط مستقیم رژیم با بشار اسد خواهد بود.

از جانب دیگر موج دستگیری های وابستگان حکومتی در یمن و آذربایجان تحت عنوان جاسوسی برای ایران محور فشار دیگری را باز کرده است و میتواند جمهوری اسلامی را از تمرکز پیشین در میدان بحران ساز سوریه غافل کند.

در کنار این تحولات سیاسی و بین المللی سرکوب ده ها  وابسته به حزب اله در سوریه را توسط مخالفان بشار اسد شاهد هستیم. بارک اوباما نیز دستور العمل اجرائی برای تحریم های جدید در ارتباط با ایران را امضاء کرده است. در همین رابطه خطوط هوائی بریتانیا نیز اعلام کرده است که پروازهایش را به ایران قطع خواهد کرد.

متن خبر در لینک زیر

http://www.notiziegeopolitiche.net/?p=17352

همچنین گفته شده است که بزرگترین شرکت حمل و نقل کشتیرانی و دریایی جهان انتقال کالا به ایران را متوقف کرده است. بدیهی است که اینگونه تحریم ها هم مایحتاج ضروری مردم کشورمان را دور از دستهای کم توانشان قرار میدهد و از سوئی کمبود این کالاها در بازار تورم و سقوط مجدد ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی را سبب خواهد شد و در پی آن دستمزد کارگران و زحمتکشان حقوق بگیر کفاف حد اقل های زندگی را نیز از این پس نخواهد داد.

در نظر بگیرید که ظرف چند روز قیمت خودرو حدودا بیست درصد افزایش یافته است و این در حالی است که طبق آمار رسمی کشور تولید خودرو در ماه شهریور نزدیک به 66 درصد کاهش یافته است. با توجه به سیاست های سودجویانه و ضد کارگری جمهوری اسلامی , میتوان در آینده نزدیک موج بیکارسازی زحمتکشان این حوزه تولیدی را شاهد بود.

امروزه ثبات حتی نسبی ریال در برابر ارز خارجی تقریبا به گذشته ها تعلق گرفته است. چند نرخی شدن قیمت دلار شاخصی بر این بی ثباتی است. در برخی محافل از دلار 2900 تومانی صحبت است و در جای دیگر 3500 تومان! فضائی پلیسی بر بازار خرید و فروش ارز برقرار شده است و هر روزه از دستگیری تعدادی از فروشندگان ارز خبر می دهند.

نوشته ای خواندم که دلار نه این قیمت است و نه آن قیمت است, اصلا گیر نمیاید!

اعتراضات کارگری نیز بمرور شکل می گیرند. چنانچه این اعتراضات چندی پیش با امضای طومار بیست هزار نفری آغاز شد و با طومار اعتراضی کارگران قزوین ادامه یافت اینروزها شاهد برآمدی کارگری از سوی کارگران شرکت واحد هستیم که مطالبات و حقوق انسانی خود را علت اعتراضشان عنوان کرده اند. ................

 

10.10.2012

sooren001@yahoo.de

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com