23.06.11 18:17 Alter: 8 yrs

نظرخواهی گزارشگران از فعالین سیاسی اجتماعی و فرهنگی درباره کشتار سراسری زندانیان سیاسی در دهه شصت و بویژه تابستان سال 1367 (copy 1)

Kategorie: Nachricht

 

بیش از سه دهه جنایات نظام جمهوری اسلامی تداوم داشته است. هزاران زخم خورده در سوگ عزیزانشان در داخل و خارج کشور پراکنده اند. ابعادی بسیار گسترده از تاثیرات مخرب و وحشتزای آن بر بخش بزرگی از جامعه آگاه و متعهد ایرانیان باقی گذاشته است. علیرغم گذشت سالهای متمادی اما پس لرزه های این وقایع هولناک را با آمیزه ای از خشم و تنفر از جانیان حاکم در میان بازماندگان و بویژه نسل جوان آنان مشاهده میکنیم. چه باید کرد؟ چگونه میتوان التیامی بر این زخم  ها یافت؟

گفته میشود که پرده ها هنوز کنار نرفته اند و بسیاری از زوایای این جنایت هولناک افشا نشده است. بنظر شما پشت پرده چه می تواند باشد؟

 

نظریاتی مبنی بر این هستند که برای محاکمه عاملین کشتار سراسری زندانیان سیاسی در دهه شصت و بویژه تابستان 1367 بعنوان اوج خشونت و انسان ستیزی ج ا علیه زندانیان سیاسی میبایستی از هم اکنون آغاز کرد. اقدامات  همگانی و مشترک, سمینارهای سراسری, کمیته های حقیقت یاب مستقل و غیره تشکیل داد و در سطح بین المللی اجرای عدالت و دادخواهی را بنیان گذاشت و پیگیری کرد. ارزیابی شما از این نظریات کدامند؟

کمیته های حقیقت یاب چنانچه  آنرا ضروری میدانید کدام مختصات و ویژه گی  ها را بایستی دارا باشد؟

آقای موسوی و کروبی هنوز دهان باز نکرده اند. از زبان یاران خود میگویند مخالف جنایات  خمینی بوده اند و از سوی دیگر کلمات جادوئی!! امام راحل, خط امام و غیره را ورد زبانشان دارند. در آن دوران سیاه در مصاحبه خود این کشتارها را تائید کرده اند.  قضاوت شما در اینباره چیست؟

 

بعنوان یکی از بارزترین اقدامات بازماندگان این کشتارها تشکیل  گردهمائی سراسری  درباره کشتار زندانیان سیاسی بوده است. هم اکنون چهارمین  گردهمائی سراسری تدارک دیده میشود. چنانچه این اقدامات را دنبال کرده اید. نقد و نظرتان برای پیشبرد, بهسازی و برگزاری موفقیت آمیز تر آن چیست؟

 

با تشکر از شما

گزارشگران

 

توجه:

پاسخ های کوتاه خود را زیر متن منتشر شده روی سایت میتوانید بنویسید در قسمت نظر خواهی

در این لینک:

http://p111272.typo3server.info/10.html?&tx_ttnews[tt_news]=14135&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=93785969289c3be8327b42b5f8df9579

 

چنانچه پاسخی طولانی تر از یک صفحه دارید لطفا متن وورد آنرا به آدرس سایت ارسال نمائید

 

info@gozareshgar.com

gozareshgar1001@yahoo.de

 

بهرام رحمانی - اینجا بخوانید

 

اینجا منتشر شد:

گویا نیوز

آزادگی

دنباله

وبلاگ خبری گزارشگران

 

 

 

 

 

 

 

 

 


جواد | در مورد اعدام های دهه شصت

اعدام های دهه شصت، التیام یافتنی نیستند، اثر روحی و روانی ای که بر خانواده های اعدامی ها گذاشته شد، به خصوص آنها که در سنین حساس کودکی و نوجوانی بودند، بر زندگیِ افراد و کیفیت بودنشان در دوران بزرگسالی تأثیر گذاشته است.

یک زمانی باید این خشونت ها در جامعه ایران پایان یابد، و پاسخ خشونت را نمی توان با خشونت داد، وگرنه در یک سیکل میعوب خواهیم افتاد. به نظرم همه گروه ها باید در این مورد مسؤولیت پذیر بوده، از نقدِ خود شروع کنند.

یک کمیته حقیقت یابِ بین المللی که دارای اختیار گسترده باشد، و امنیت شاهدان جنایات تضمین شده، باید جنایات دهه شصت را رسیدگی کند.

اصلاح طلبانِ درونِ نظام، از آنجا که خود شریکِ آن جنایات بودند، و هویت خود را از همین نظام می گیرند، طبیعی است که حاضر نباشند به پذیرش مسؤولیت در مورد آن.... ولی آقای موسوی و کروبی همینقدر که در راه مردم ایستادگی کرده اند، و روز به روز از نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه دورتر شده اند، جای سپاس دارد و به نظر من بخشیده شده هستند، هرچند نمایندگانشان حرف هایی بزنند

من نماینده آقای موسوی، را فردی زیرک می دانم، که در راستای تحکیم نظام...

sina2001@yahoo.com | sia

هرچه اسناد ومدارک وجود دارد باید تلاش شود تا به دادگاه لاهه برود. در صوورت امکان از مادران / همسران / فرزندان داغدیده فیلم تهیه شود و ازخاطرات کشتار دست جمعی عزیزانشان توسط رژیم وحشت نقل شود.

roban | Dr.

they must be go the Interational cortGozareshgar
info@gozareshgar.com