25.12.18 22:16 Alter: 4 yrs

بهروز سورن: آخوندی, از گدائی تا جنایت و چپاول رسمی

Kategorie: Nachricht

 

منتشر شد: اشتراک وورد پرس - لجور - بالاترین - شهروند - گزارشگران - سایت ملیون ایران - پژواک ایران - آزادی بیان - میهن تی وی - سایت راه کارگر - احترام آزادی - افغانستان آزاد - چشم انداز کارگری - ایران گلوبال

عکس: هاشمی شاهرودی

,,هفتاد سال پیش آخوندی گدایی محترمانه محسوب میشد,, و امروز جنایت و تحجر و چپاول رسمی. بخش اول این عبارت از مصباح یزدی است که از ابتدا تا کنون در تمامی جنایات جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته شریک و دخالتگر مستقیم بوده است. چنانچه امروز قرائتی جنایتکار و تئوریسین رژیم جمهوری اسلامی منتقد آن شده است و امثال عبداله نوری و میرحسین موسوی و کروبی بنای ناسازگاری با رژیم نهاده اند و بسیاری دیگر که کارچاق کن همیشگی در تک تک اعمال جنایتکار جمهوری اسلامی در سرکوب منتقدان و مخالفان آن بوده , تلاش میکنند دستهای هنوز خونین خود را بشویند و حساب خود را از جنایات بی شمار استبداد حاکم جدا کنند اما تاریخچه اعمال آنها از نظرگاه ها پنهان نمانده است و وجدان آگاه نسل های جوانتر نیز آنان را رها نکرده و به ردگیری مسئولان نظام آنها مشغول هستند.

از دادخواهی قربانیان گرفته تا نظرگاه چشم در برابر چشم آنها را تنها نمیگذارند و پرونده خونبار کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت و قتلهای ناجوانمردانه زنجیره ای در دوره های مختلف هنوز باز است.

خروش تهی دستان در دی ماه سال گذشته نوید زنده بودن اراده عمومی برای دستیابی به زندگی بهتر و عادلانه تری بود که حاکمان بی اعتنا به آن چپاول عمومی منابع دولتی و عمومی را ادامه میدادند. امروز همه آنها به این واقعیت اشاره میکنند که فقر و بی عدالتی کنونی منتج از اعمال و رفتار آنان بوده است با این نیت که از زیر ضرب مستقیم  اعتراضات خشم آلود توده مردم  خود را برهانند.

 قرائتی جنایتکار که زمانی گفته بود اگر ده تومان به آخوند بدهید نمیتوانید از او پس بگیرید امروز به تقلا افتاده است که هیهات ده تومانی را دارند پس میگیرند!. میرحسین موسوی نقش خود را در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان 67 انکار میکند. او با کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت چه خواهد کرد؟ تمامی این نکات زمانی پرده دری خواهد کرد که جمهوری اسلامی سرنگون شود و نهادهای حقیقت یاب کوس رسوایی آنان را بدمند.

اعتصابات اخیر کارگری گامی بلند و رسا بود که مردم کشورمان و بویژه کارگران دلیر هپکو, نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز برداشتند تا رفتنی بودن این رژیم را به نمایش بگذارند, قطعا برگشت پذیر نیست و ضجه و ناله بنیانگذاران این رژیم برای جدا کردن حساب چپاول و جنایت خود از کلیت رژیم بی نتیجه است. امروز میتوان به صراحت گفت که این رژیم رفتنی است و دیر یا زود بساط این استبداد برچیده خواهد شد.

امروز خبر دیگری نیز در رسانه ها بچشم میخورد و آنهم مرگ طبیعی هاشمی شاهرودی بود. جلادی دیگر از میان جنایتکاران حاکم از میان انها بی مکافات رفت. نسل این جنایتکاران یکی پس از دیگری منقرض میشود بی آنکه در برابر دادگاه جنایت علیه بشریت قرار گیرند. شاهرودی معتقد بود که:

( اما آنچه از ادلـۀ حدود و تعزیرات به دست می آید این است که دردناک بودن کیفر به مقدار متعارف آن، شـرطی لازم بوده و جزو اصـل کیفر قرار داده شـده است. در نـتیجه، بی حس کردن محکـوم هنگـام اجرای کیفر به گـونه ای که درد تازیـانه یـا قطـع عضو را احساس نکند، جایز نیست )

«صفحه ى ٣٣۶ کتاب «بایسته هاى فقه جزا»

خیزش سراسری دی ماه سال گذشته اما نشان داد که حاکمیت ساقط شدنی است و آنکه تلاش میکند تا گام به گام رژیم را تغییر و تعدیل کند تنها خود فریبی و عوامفریبی میکند. مدتها پیش برخی از چهره های سرشناس در داخل و خارج کشور فراخوانی را آغاز کردند تا مجازات اعدام را قدم به قدم به حالت تعلیق درآورند امروزه می بینند که نه تنها موفق نبوده اند بلکه دولت روحانی بر شتاب اعمال این مجازات دولتی افزوده است.

جنبش سبز ( اصلاح طلبی ) دیگر رنگ پریده تر از آنست که خود را پرچمدارمقاومت در برابر استبداد بداند. حنای آنها دیگر رنگی ندارد. دنبالچه های خارج از کشور آنها که در حمایت از اصلاح طلبان گوی سبقت از یکدیگر می ربودند تا پرچم این فریبکاران را بالاتر نگاه دارند, با فراز جنبش رادیکال خیابانی و اعتصابات اخیر کارگران هپکو, هفت تپه و فولاد اهواز ( یکه ) خورده اند و بواسطه اپورتونیسم ذاتی شان بآرامی و بمرور در تلاشند تا با تغییر رنگ به اردوی بالنده سرنگونی طلبان بلغزند! هم از اینجهت صفوف انقلاب نیازمند هوشیاری کامل است. سوابق این طیف ها هیچگاه نباید از یاد برود. به تعویق انداختن خروش عمومی علیه حاکمان از تخصص های همیشگی آنهاست. اتحاد و همبستگی نیروهای معتقد به آزادی و برابری, دمکراسی و جدائی دین ومذهب از نهادهای سیاسی و آموزشی از اهم اولویت ها بشمار میرود. نقش مخرب و بازدارنده فرقه های گروهی, سازمانی و حزبی بویژه در میان نیروهای چپ نیز درد دیگری است که در فرصت های آتی نوشته شود.

25.12.2018

 

 

 

 

 

 


آخوندی, از گدائی تا جنایت و چپاول رسمی |

آخوندی, از گدائی تا جنایت و چپاول رسمی

http://iranglobal.info/node/69984

قضاوت قاضی القضات، حالا که مرده است! |

قضاوت قاضی القضات، حالا که مرده است!

http://iranglobal.info/node/69924

عزاداری مردم ایران پس از رحلت جانسوز حضرت آیت الله العظمی شاهرودی |

عزاداری مردم ایران پس از رحلت جانسوز حضرت آیت الله العظمی شاهرودی (هنگام دیدن این عزاداری حتما دستمال داشته باشید تا اشک هایتان را پاک کنید چون بسیار جانسوز است!)

https://youtu.be/KIdPIQ5wIawنوحه های جانسوز |

نوحه جانسوز در عزای حضرت آیت الله العظمی هاشمی رفسنجانی

https://www.youtube.com/watch?v=BMinKDEkUWk

نوحه جانسوز در حضور حضرت آیت اله العظمی امام خامنه ای و بسیجیان

https://www.youtube.com/watch?v=iHOU9o8usgE

نوحه جانسوز در محضر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان

https://www.youtube.com/watch?v=2nS0OqsZjbw

نوحه حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی هنگام رفتن به نیویورک

https://www.youtube.com/watch?v=U3PT6rKre4w

غلام عسگری بختیاری |

همرزم گرامی طی چهاردهه توطعه برسرکارآوردن حکومت یا خلافت داعشیان اول امروزبرکسی ماهیت این حاکمان جانی پوشیده نیست وبدون شک تاریخ گواهی میدهد که درصورت نبود دست های آلوده پیش وپس پرده هرگزاین گدایان فرومایه لمپن ومفتخوروزنباره قادربه رسیدن حکومت آنهم دراواخرقرن بیستم نمی شدند.
البته طی یک محاسبه ساده میتوان ازاتحادجماهیرشوروی سابق تا منطقه خاورمیانه تاشمال افریقا دستاوردهای ملاتاریسم وطالبانیسم وآخوندیسم رابرای طراحان این توطعه مشاهده کرد.
اماآنچه مسلم است رسیدن به پایان تاریخ مصرف داعشیان درزمانی نزدیک میباشد هرچند که ترمیم آثارمخرب دوران بودنشان بسی زمان نیازدارد.
به امیدآن روزبزرگ.Gozareshgar
info@gozareshgar.com