09.08.18 01:00 Alter: 3 yrs

بهروز سورن: نیمه شب نوشته ها - 78 - این مردم شور و سودایی دیگر در سر دارند

Kategorie: Nachricht

 

جنبش سراسری و رادیکال دیماه سال گذشته پس از سرکوب های شدید و گسترده ای که از سوی حکومتیان اعمال شد و از سرگذراندن  فاز تامل و راهجویی مجددا در بسیاری از شهرهای کشورمان به کف خیابان ها آمد. اینبار اما در گرماگرم اعتراضات سراسری رانندگان کامیون ها و سقوط آزاد ارزش پول رسمی کشور در برابر ارز های خارجی که گرانی و فقر تصاعدی را به آنها تحمیل کرد, به خیابان ها ریختند و باز لرزشی موثر بر کاخ استبداد اسلامی انداختند. این جمعیت انبوه با حضور در کف خیابان ها و خواستها و مطالباتشان که در قالب شعارهای خود اعلام کردند در واقع امر حکم بر سرنگونی و حذف کامل نظام جمهوری اسلامی داده اند. سوال اساسی این است که آیا دلیلی برای خاموش شدن شعله های دادخواهی دیماه وجود دارد؟ آنطور که بنظر میرسد شورشیان  و پابرهنگان معترض دلایل و انگیزه های بیشتری برای تداوم قیام سراسری شان یافته اند.

خواست ها و مطالبات معترضان علیرغم وعده های عوامفریبانه مسئولین حکومتی برای بستن راه فساد و بهبود شرایط اما نه تنها در سطح حرف و همدردی فریبکارانه ماند بلکه شرایط با شتاب بیشتری بسوی انهدام اقتصادی رفت و سطح معیشت مردم کشورمان بارها وخیمتر شد. با کاهش تصاعدی ارزش پولی و ساکن ماندن مزد حقوق بگیران جمعیتی میلیونی به زیر خط فقر سقوط کردند.

یک نماینده مجلس می‌گوید: جمعیت زیر خط فقر بیش از ۴ برابر افزایش یافته است

به گفته رسول خضری نماینده پیرانشهر در مجلس هم اکنون و بر طبق آمار حکومتی حدود ۵۰ درصد جمعیت ایران زیر خط فقر مطلق است. حال آنکه در ابتدای کار دولت روحانی این امار تنها دوازده درصد اعلام شده بود. بدین ترتیب میتوان دریافت که جمعیت زیر خط فقر که امروزه شش میلیون تومان برآورد میشود, چهار برابر افزایش یافته است. از همینرو میتوان گمان زد که شورش گرسنگان در سطح سراسری نه تنها خاموش نخواهد شد بلکه بیشتر شعله خواهد کشید.

روحانی مکار در مصاحبه با صدا و سیمای حکومتیان سقوط ارزش ریال را ناشی از قیام مردمی دیماه دانسته و یکبار دیگر فساد حکومتی, غارت و چپاول منابع مالی و ملی و اعمال خشونت همه جانبه علیه مردم را حاشا کرد. نکته ای که نشان میدهد دولتش نه برنامه ای برای تغییر و بهبود شرایط زندگی تهیدستان و گرسنگان دارد و نه تمایلی برای چاره جویی!

بی تردید همانطور که پیش بینی میشد, جنبش سراسری دیماه خاموش نخواهد شد و با اموختن از نقاط ضعف و قوت خود شاداب تر و همبسته تر ظاهر خواهد شد و دودمان نظام اسلامی جابر را بر باد خواهد سپرد.

آنچه کابوس حکومتیان را تکمیل خواهد کرد اعلام همبستگی عمومی و اعتصاب عمومی کارگران و کارمندان, معلمان و دانشجویان, دانش آموزان و پرستاران و آحاد مردم است که ضربه نهایی را بر پیکر کم جان رژیم اسلامی خواهد زد.

 

برخی از شعارهای معترضان در خیابان ها:

  

توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه

اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا

وای به روزی که مسلح شویم

بیکاری، تورم، بلای جان مردم

مرگ بر دیکتاتور

ملت گدایی ﻣﻰکنه، آقا خدایی می‌کنه

تا دیکتاتور رو کاره، قیام ادامه داره

بازاری با غیرت حمایت حمایت

رضا شاه روحت شاد

شاپوری باغیرت، حمایت، حمایت

مرگ بر بسیجی

ایرانی داد بزن، حقتو فریاد بزن

 معترضان رو به نیروهای انتظامی بی‌شرف، بی‌شرف

ایرانی می‌میرد،‌ ذلت نمی‌پذیرد

ایرانی، غیرتت رو نشان بده

ایرانی با غیرت، حمایت حمایت

همه خستن. همه بریدن. همه زن و بچه دارن و زیر ظلمن. اینجا همه زیر بدهی‌ان. نگاه کن،‌ ما همه با هم هستیم. همه خسته ایم. همه آزادی می خوایم

خامنه ای حیا کن، مملکت رو رها کن

نیروی انتظامی، حمایت حمایت

حرف بزن،‌ حقت رو فریاد بزن

مرگ برگرانی

ایرانی بسه دیگه، غیرتت رو نشان بده

مرگ بر حزب الله

اى قمى باغيرت، حمايت حمايت

اسلامو پله كردن مردمو ذله كردن

سیدعلی حیا کن حکومتو رها کن  

 

 

بهروز سورن

08.08.2018


داود احمدلو |

آش نذرى ،
نوشته هاى صادق هدايت هرگز مورد پسند طبقه آخوند و خوصوصأ رژيم ملاها نبوده ، چون واقعيت وجودى اين بخش از جامعه را بسيار زيبا و آنچه را كه هست بيان كرده ، بهمين دليل ، هم نويسنده و هم نوشتارش مورد نفرين حكومت ميباشد .
ولى اين جمله از كتاب حاجى آقاى صادق هدايت "براى اينكه مردم در خط نگه داشته شوند: آنها بايد گرسنه،نيازمند،بى سواد،وخرافى نگه داشته شوند " را بجان و دل خريدند و عمل كردند ، چون نفع و بقايشان را درين جمله يافتند، حتى اگر در ابتداى اقتدارشان برين منظور نبودند ولى در نهايت اين روش را پيشه كردند . متأسفانه مسائلى كه بعد از استقرار رژيم پيش آمد بقدرى سريع و غير مترقبه بود كه مجالى دست نداد كه به مسائل فرهنگى پرداخته شود ، و بعد هم كه فضاى مجازى راه افتاد، آنقدر پيامهاى فله اى در مورد مسائل سياسى و اقتصادى داشتيم كه مسئله حياتى فرهنگ را ناديده گرفتيم و ديگر جايى و سخنى براى نجات فرهنگ در حال نابودى ايرانيان بميان نيامد و كم كم فرهنگ لمپانى وخرافه پرستى و امامزاده زايى جايگزين فرهنگ پر بار ايرانى گشت . متأسفانه امروز هم فقط به اين دلخوشيم كه باز از اين دست...

غلام عسگری بختیاری |

رفیق بهروزعزیزبادرود.
مطلب وزین شما اصل واقعیت روزاست که توسط مردم درد کشیده ایران علیه رژیم جهل وجوروفساد وجنایت آخوندی رقم خورده وبه باورمن این آتش خاموش شدنی نیست.
مسیرتاریخ سخن مراتایید میکند بدون شک سیل خونهای هزاران همرزم وهمبند وهمکاروهمکلاسی وهمشهری وهموطن من وتوبرای همیشه بساط ملایان مزدوراستعمارگران ودول سرمایه داری را به لجنزارخواهد ریخت.
من وتو وهم نسلیهای ما باهمه درد ورنج وشکنجی که متحمل شده اند ازاینکه جریانی بنام آخوندیسم ازاواخرقرن بیستم برپایه طرح ازپیش تعیین شده قدرتهای بزرگ برسرکارآمد واکنون به پایان تاریخ مصرفش نزدیک میشودراضی اند که تکلیف ملت ایران وملتهای منطقه با اسلام ارتجاعی روشن وتکرارنخواهدشد.
به امیدفردای آزادی متحدوپیروزباشید.

داود احمدلو |


قبل از خروج امريكا از برجام ، سران حراف و بى مغز سپاه ، كه لقب سردار را به يدك ميكشند ، كه به همه چيز شباهت دارند الا سردار ، با چند موشك مونتاژ و با تكنولوژى كره شمالى ، كه فقط براى نمايش و مصرف داخلى بود ، امريكا را هر روز ضربه فنى ميكردند ، و بعد از اينكه اسرائيل به پايگاه هاى همان سرداران حمله كرد ، از قرار فرمان از بالا صادر شد كه دهنتان را فعلا گل بگيريد ، چون دشمنى را كه خودمان ، براى خودمان حدود ٤٠ سالى است بزور تراشيديم ، اينبار شوخى ندارد و از آن گذشته عمو سام هم اينبار واقعأ دندان نشان داده و حمايت بدون قيد و شرطش را از هر دولت متهاجم عليه ايران اعلام كرده .
شوربختانه ، خامنه اى نه تنها از كمبود توان فكرى و عدم درك شرايط حساس ايران در عذابه ، از قرار بيمارى فراموشى را هم دارد ، چون اين سردارانى را كه مليجك وار نوازش ميكند ، و فكر ميكند كه هر اتفاقى كه بيفتد آنها او در پناهشان محافظت ميكنند زهى خيال خام ، اين سرداران ،همانند گارد رياست جمهورى صدام ميمانند ، او با رويأى سردار قادسيه و صلاح الدين ايوبى در ميان سردارانش كه مانند اركستر موزيك كشتى تايتانيك همچنان مينواختند با...Gozareshgar
info@gozareshgar.com