مهستی شاهرخی: مهسا، روزهای بهتری در راه است

02.10.22 21:14

 

مهسا در زمان جاری و زنده است  

دنیا از مهسا نیروی مبارزه می‌گیرد  

مهسا نمرده است، او به زندگی پیوسته است  

اکنون ذرات مهسا در همه جهان پراکنده شده است  

مرگ نمی‌تواند ژینا را برای همیشه از بین ببرد  

نیروی مثبت و نیک ژینا به سوی دنیا پخش شده است  

 

زندگی با تولد آغاز می شود  

شور جنبش با ژینا آغاز شد  

انرژی نیک مهسا بر همه تابید  

اکنون دنیای خسته از تابش مهسا نیرو می‌گیرد  

*  

زمان در حرکت است و...

تامین آزادیها وحقوق انسانی ملت ایران یک ضرورت مبرم - افسانه خاکپور

02.10.22 21:49

 

با توجه به شرایط بحرانی هفته های گذشته درکشورمان، ادامه سانسورو قطع اینترنت و ارتباطات شهروندان با یکدیگر و با جهان خارج  با دست زدن به کشتارمعترضین و دستگیری غیرقانونی عده ای دیگر، تها جم گسترده حکومت به حقوق ابتدایی مردم ایران و بخصوص نادیده انگاشتن حق اعتراض مسالمت آمیز همه شهروندان اعم  از زنان و جوانان درهفته های اخیر نشانگرعدم درک و عدم تحمل حکومتگران ازشنیدن خواستها ی جوانان وزنان و شهروندان برای آزادی و دمکراسی و برقراری عدالت است.

نمیتوان هم به ابزار پیشرفته تکنولوزی...

بهروز سورن: تداوم اعتراضات و مختصات جدید

01.10.22 00:47

از شکاف میان حکومتیان تا به امروز نمیتوان بوضوح سخن گفت. تداوم مبارزات خیابانی و همبستگی کارگران در امتداد اعتصابات سراسری آنها و بویژه صنعت نفت و پتروشیمی میتواند از سویی بنیه قیام با شکوه مردم کشورمان را افزایش دهد و از سوی دیگر شکافهای درون حکومتی را تعمیق کرده و شفافتر سازد. چنانچه شاهد این روند باشیم سپس و بر اساس تعاریف کلاسیک تاکنونی میتوان از شرایط عینی انقلاب اجتماعی در ایران سخن گفت. فراموش نکنیم که این موقعیت زمانی است که پائینی ها نخواهند و بالایی ها نتوانند. هنوز نمیتوان از...

مبارزه‌ی مهسا مبارزه‌ی ماست؛ نگرش جامعه‌ی مدنی ترکیه به قتل مهسا امینی - نهال تابش

01.10.22 23:03

آسو:

«روزهاست که خیابان‌های ایران می‌سوزد. روزهاست که در سراسر دنیا، ما زنان از درون می‌سوزیم. خشم و عصیان‌مان بیشتر می‌شود. خشونت دولتی یک زنِ دیگر را به دلیل نپذیرفتن مرزهای تحمیل‌شده کشت.»

بخشی از بیانیه‌ی گروه «زنان در کنار هم پرتوان‌اند» در مقابل کنسولگری ایران در استانبول

 

قتل مهسا امینی و اعتراضات زنان ایرانی

در پی مرگ ژینا (مهسا) امینی، دختر ۲۲ ساله‌ی ایرانی، در هنگام دستگیری و بازداشت توسط گشت ارشاد، موج اعتراض ایران را فرا گرفت. در اعتراض به مرگ ژینا، زنان و مردان ایرانی...

اکنون مبارزه مسلحانه مردم علیه حکومت جنایت کار اسلامی بیش از هر زمان دیگری حقانیت دارد! - بهرام رحمانی

02.10.22 00:03

 

bahram.rehmani@gmail.com

 

«نوآم چامسکی»، زبان‌شناس و فیلسوف سرشناس آمریکایی، با انتشار ویدئویی ضمن اشاره به سرکوب «بی‌رحمانه» معترضان در ایران، مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس را «قتل» نامید و آن را «یکی از بی‌شمار جنایات» جمهوری اسلامی خواند.

هشتگ مهسا امینی باز هم در توئیتر رکورد شکست. فوت مهسا امینی‌(ژینا)، واکنش‌های زیادی در داخل ایران و در سطح جهانی بە دنبال داشت.

هشتگ #مهساامینی به دو زبان انگلیسی و فارسی در داخل و خارج از ایران بسیار پرکاربرد است. هشتگ مهسا امینی به طور مرتب...

پیام حمایت 88مین کنگره پن بین‌الملل به زنان و مردم ایران

01.10.22 22:20

 

تصویر از: سایت انجمن قلم جهانی

 

مهسا(ژینا) امینی زن 22 ساله کرد ایرانی است که مرگ وی در زندان پس از بازداشت بوسیله "پلیس اخلاق" ایران جرقه اعتراضات گسترده و مداومی را در سراسر ایران زد.

مهسا در ١٣ سپتامبر 2022، به دلیل گویا رعایت نکردن حجاب در تهران بازداشت شد. بنا گزارش رسانه‌ها وی در زمان بازداشت شکنجه شد، ادعایی که پلیس آن را انکار می‌کند. وی به بیمارستان کسرا در تهران انتقال داده می‌شود پس از آن‌که چهار روز در کما باقی می‌ماند در ١٦ سپتامبر مرگش را اعلام...

بیانیه ۱۲۰۰ پزشک ایرانی در همراهی با اعتراضات سراسری و محکومیت سرکوب خشن مردم

01.10.22 01:40

دریافتی:

- «ما اعتقاد داریم تنها ضامن واقعی برای حفظ و تداوم «سلامت» در همه وجوه آن در ایران، آن است که باور شود مردم صاحبان اصلی کشور و تصمیم‌گیرندگان نهایی سرنوشت کشور و چگونگی حل و فصل مشکلات و موضوعات درون جامعه ایرانی هستند.»

 

جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲

 

۱۲۰۰ پزشک ایرانی در بیانیه‌ای همبستگی خود را با اعتراضات جاری در ایران ابراز کرده‌اند و از سازمان نظام پزشکی خواسته‌اند تا مانع استفاده از تجهیزات و آمبولانس و ماشین‌های پزشکی با اهدافی غیر از سلامت و درمان...

میزگرد ششم - درباره خیزش انقلابی جاری، راهکارهای گسترش جنبش و وظایف ما

01.10.22 22:24

 

تلویزیون برابری

گفتگوی آرش کمانگر با یدی شیشوانی، علی آزاد و عمر مینایی

       https://www.youtube.com/watch?v=FP9aXbXf5CY&t=128s

 

 

امیرجواهری لنگرودی: شعارهای اعراضی مردم سراسر ایران (بخش اول)

01.10.22 01:06

 

 amir_772@hotmail.com

درخیابان لاله ها گل می دهند

ای خموشان ترکِ خاموشی کنيم

با سياووشان سياووشی کنيم

سازها را پرده هايی نو زنيم

کُهنه را وقفِ فراموشی کنيم

اوج ها موجِ صداها می شوند

نعره ها را مرگِ خاموشی کنيم

پَردۀ جامه درانی خوشتراست

با زنان در رزم همدوشی کنيم

قطره ها پيوسته دريا می شوند

با تنِ دريا همآغوشی کنيم

در خيابان لاله ها گُل می دهند

شهرها را غرقِ خودجوشی کنيم

وقتِ آن آمد که چاووشی کنيم

با فرنگیسان نوانوشی کنیم

سیاووش میرزاده

یادداشت نویسنده :

بخش اول

نگاهی...

فرزانه راجی: نه به حجاب/کشف حجاب اجباری

30.09.22 23:03

 

شعار «زن، زندگی، آزادی» را هر کس به‌زعم خود و بنا به هدفی که برای شرکت در اعتراضات کنونی برگزیده است تفسیر می‌کند. هر تفسیری که برای این شعار برگزیده شود خواست و حقوق زنان دست‌کم به‌طور کلی مشخص است، گرچه این حقوق و مطالبات در میان زنان اقشار و طبقات گوناگون قطعا گستره‌ و ژرفای متفاوتی دارد و به‌تبع آن بعضا مستلزم مبارزاتی طولانی‌تر،عمیق‌تر و فراگیرتر است. اما آن مطالبه‌ای که در این خیزش اخیر بسیار پررنگ به نظر می‌رسد خواست «حق اختیار زنان بر بدن خود» است که به شکل نمادینِنه به حجاب...

مراد روحی: علیه شعار «مرد، میهن، آبادی»

30.09.22 22:43

 

 

▪️در مقابل شعار مترقی و رادیکال «زن، زندگی، آزادی»، یک شعار بسیار مساله‎دار در فضای مجازی منتشر شده است که لازم است همه‌ی نیروهای مترقی و دموکراتیک علیه آن جهت‌گیری بکنند و نگذارند این شعار بسط پیدا بکند. 

▪️در حالیکه شعار «زن، زندگی، آزادی» همبستگی بی‌نظیری بین تمام گروههای اجتماعی ایجاد کرده است و مرزهای جنسیت، ملیت/قومیت و نیز مرزبندی‌های مذهبی را پشت سر گذاشته است، شعار«مرد، میهن، آبادی» نه تنها هیچ ظرفیت اعتراضی‌ای ندارد و باعث پس زده شدن بخش زیادی از معترضین -و بویژه زنان...

یوسف اردلان: هجومی وحشیانە برسرزمینی کە هنوز تداوم انقلاب درآن زندەاست

30.09.22 22:53

 

زمانی در سالهای دور؛ ١٣٥٩ درهمین ایام برای اولین بار  نیروهای مسلح حکومت دینی  اسلحە "کاتیو شا" را در مقابلە با جنبش مقاومت خلق کرد بکار برد، کاتیوشا اسلحەایست  روسی کە بطور پشت سرهم  تعداد بیش از بیست راکت کوتاە برد را شلیک می‌کند اصطلاحا این ابزار مرگبار  را "ارگ استالین" می نامیدند . اعلامیەای پخش شد کە سر آغازی این‌چنین داشت : "ارواح پلید ماقبل سرمایەداری از آستین حکومت دینی بدر آمدە و در کردستان ارگ استالین می‌نوازد."

 ...

یوسف زرکار: وقتی که روسری ها در آتش می سوزند!

30.09.22 22:50

 

مرگ مهسا (ژینا ) امینی جرقه ای شد که انبار خشم و نفرت فروخفته ی چهل و اند ساله ی اقشار و طبقات جامعه، بویژه زنان را شعله ور ساخت. جنبشی فرا روئید که سراسرایران را درگیرخروش وقیام توده ها کرده است.

به این قتل فجیع در25 شهریور، با تجمع درمقابل بیمارستان کسری اعتراض شد، در مراسم خاک سپاری درسقزمردم خروشیدند، در سنندج و کرمانشاه ودیگرشهرهای کردستان اعتراضات  تدوام یافت و در 28 شهریوربااعتراضات وسیع درچهارگوشه ایران، به جنبشی سراسری وهمگانی تبدیل گشت .

این بارتوده ها با شعارهایشان...

گزارش گردهمایی سه جریان سیاسی ایرانی در بروکسل روبروی پارلمان اروپا

30.09.22 22:13

 

خروش ایرانیان در بلژیک؛پارلمان اروپا صدای خیابان‌های ایران را شنید! گزارش از امید اقدمی

روز چهارشنبه، 28 سپتامبر، بیش از 400 نفر از ایرانیان معترض و آزادی‌خواه ساکن بلژیک، و ده‌ها نفر از فعالان و مسئولان احزاب و سازمان های مدنی و حقوق بشری بلژیکی و اروپایی در حمایت از اعتراضات مردم ایران و به یاد مهسا/ژینا امینی، در میدان لوگزامبورگ بروکسل و در مقابل ساختمان پارلمان اروپا و در گردهمایی همبستگی با مبارزات زنان و جوانان مناطق مختلف کشور شرکت کردند.

این تجمع به دعوت سه جریان حزب...

کانون فرهنگی خیام: قیام نهایی یا حربه ای برای حفظ نظام اسلامی بعد از مرگ سید علی خامنه ای ؟

30.09.22 21:42

 

مانند خورشید روشن است که امروز زنان میهن، پیشروان قیام سراسری ملت ایران برعلیه تمامیت رژیم ملاها می باشند و این قیام البته بر حق است.

ما در اینجا تلاش بر تجزیه و تحلیل شرایط کنونی سیاسی این قیام را داریم وبدون قضاوت نهایی، در این باره پرسشها و مسائلی را بیان می کنیم, باشد که این قیام آخرین نبرد براندازی کل نظام اسلامی، برای ایجاد حکومتی دموکراتیک بر پایه عدالت اجتماعی در ایران به پیروزی رسد.

 

از تاسیس حکومت ننگین و جنایت کار جمهوری اسلامی تا کنون ملت در بند ایران با شجاعت...

دادخواهان خاوران: همراه خیزش مردمان میهنمان هستیم! نگذاریم اهریمن دهه‌ی شصت هم‌چنان قتل عام‌های دیگری بیافریند!

30.09.22 21:54

 

ما دادخواهان خاوران همچنان همگام و همراه  بامردمی هستیم که علیه ۴۳ سال تبعیض، قتل و جنایت جمهوریاسلامی به‌پاخاسته‌اند و خشم فروخفته‌ی خود را فریادمی‌‌زنند. همراه جوانانی هستیم که نمیخواهند زیر بار تهدید و بی حقوقی حاکم زندگی کنند و خواستارآزادی از حکومت سیاه جمهوری اسلامی هستند. قتل مهساامینی، آخرین قطره‌ای بود که دریای خروشان نارضایتی مردم شریف میهنمان را به لرزه درآورد، جنبش جدیدی را در سراسر کشور رقم زد که هنوز بعد از گذشت دو هفته هم‌چنان ادامه دارد.

 

 قتل مهساامینی...

غلامرضا بهارمنش: شب زنده داری تان پایدار مبارزین و روزتان بلندباد

30.09.22 00:34

 

هرروزصبح بایدبه فعالین ومبارزین راه عدالت وبرابری برای زندگی گفت شب تان ستاره باران باد،چون درتمامی طول روزهای گذشته شب که میشود دههاهزارانسان فداکار دربیش ازصدشهرخواب رابرسرکوبگران پریشان کرده اند وهمانند ققنوس،آزادی وآگاهی را فریاد میزنند. این شب زندگان توانسته اند شب رابه روزتبدیل کنند وروزرابه تعریف زندگی شب قبل همانند شهرزاد بپردازند.

گرچه آمارکشته شدگان،دستگیریهای خیابانی مشخص نیست ولی نیروهای سرکوبگرشرایط راباپایان جنگ ایران وعراق تشبیه میکنند ودرعملیات گسترده بسیاری از فعالین و...

حمایت مردم روژاوا‌ و ترکیه از مبارزات مردم ایران با پیشاهنگی زنان در این مبارزات! - بهرام رحمانی

29.09.22 23:56

bahram.rehmani@gmail.com

 

موج حمایت‌های جهانی از اعتراضات مردم ایران به قتل مهسا امینی‌(ژینا)، هم‌‌چنان در حال گسترش است و بی وقفه ادامه دارد. نهادها و سازمان‌ها و چهره‌های مختلف سیاسی و فرهنگی و هنری در ایران و جهان با تحسین از نقش محوری زنان در این مبارزات و محکوم کردن سرکوبگری حکومت اسلامی، با مبارزات برابری‌طلبانه و آزادی‌خواهانه مردم ایران اعلام همبستگی کردند.

زنان طی اقداماتی مختلفی از اعتراض و کنفرانس و غیره در کردستان ایران و سایر شهرهای این کشور و هم‌چنین در روژاوا و ترکیه به...

هالو: الوداع فرمانده!

29.09.22 22:17

 

گزارشگران: جهت گردش اطلاعات و اخبار

 

اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

بهروز سورن: گزارش تظاهرات بزرگ در وین در همبستگی با مبارزات مردم ایران و در محکومیت قتل مهسا ( ژینا ) امینی

27.09.22 21:50

27 سپتامبر 2022 شهر وین شاهد تظاهرات و راهپیمایی بیش از 2000 نفر از ایرانیان و شهروندان اتریش و سایر کشورها در پشتیبانی از مبارزات مردم ایران و در محکومیت قتل دولتی مهسا ( ژینا ) امینی بود. این آکسیون اعتراضی از سوی تعدادی از نهادهای مترقی و چپ تدارک دیده شده بود. کانون پشتیبانی از مبارزات مردم ایران – وین از جمله سازماندهندگان این راهپیمایی بزرگ بود.حضور وزین زنان و کردهای مقیم اتریش در میان تظاهرکنندگان مشاهده میشد. این تجمع که بنام عدالت برای مهسا ( ژینا ) امینی و در همبستگی با زنان ایران و...

آقای هالو: جدی بگیریم - بخش هفتم

29.09.22 00:19

 

گزارشگران: جهت گردش اطلاعات و اخبار

 

اینجا را کلیک کنید

 

 

 

 

اطلاعیه آموزش بین الملل در حمایت از معترضان در خیابان واعضا و فعالین اتحادیه های صنفی ایران

28.09.22 21:28

 

ایران: آموزش بین‌الملل از مقامات حکومت ایران می‌خواهد در میان اعتراضات سراسری به حقوق بشر احترام بگذارند

 

منتشر شده در 26 سپتامبر 2022

 

حقوق اتحادیه کارگری حقوق بشر است

 

آموزش بین‌الملل در همبستگی با معترضان شجاعی می‌ایستد که در سراسر ایران به خیابان‌ها می‌آیند و خواستار احترام به حقوق بشر توسط مقامات حکومتی هستند.

ماه‌هاست که معلمان، کارگران و اتحادیه‌های کارگری ایرانی از حق اساسی خود برای آزادی تجمع استفاده می‌کنند. مقامات  دولت ایران به جای گفتگو با...

زن، زندگی، آزادی: شعری از ی. صفایی

28.09.22 20:32

زن، زندگی، آزادی

 

من یک زنم بر فراز سكوی بلند تاريخ

عصیانم را در كتيبه‌ها و دست‌نوشته‌ها

حتا بر سكه‌ها بخوانيد

در هر پیچش تاریخ

به بردگی كشيده شدم

و آنگاه که شلاق بردگی بر تنم فرود می‌آمد

فريادم در سينه سينه‌ی این كره‌ی خاکی

ذره‌های موج مواج گشت!

 

منیک زنم

زنی طغیان زده در غوغای تاريخ

زنی ضجه‌زده در لابلای زخم‌های تاريخ

منم، من یک زنم

زنی كه فريادش را

در منشور كورش كبير فرياد زد

و رهایی‌اش را در كتيبه‌ها

و سنگ نبشته‌ها...

منوچهر تقوی بیات: راه رهایی میهن ما خرد جمعی است

28.09.22 21:35

 

هسته ی اندیشیدن و خرد همگانی برای رهایی، این پرسش است؛ چه باید کرد؟ هر کس در هر زمان و در هر کجای جهان هنگامی که با چیستان پیچیده و یا گرفتاری سختی روبرو می شود این پرسش را از خود می کند که با این گرفتاری چه باید کرد؟ برای من نیز از روزی که خودم را شناختم و دانستم که ایرانی هستم این پرسش در اندیشه ام زائیده شده است. بارها من در نوشته های گوناگون این پرسش را با  هم میهنانم در میان گذاشته ام. گاهی هم برخی ها با دیدن واژگانِ "چه باید کرد؟" گمان کرده اند که من پاسخ را پیدا...

درباره خیزش انقلابی جاری و راهکارهای گسترش جنبش و وظایف ما

28.09.22 21:02

تلویزیون برابری: میزگرد پنجم - درباره خیزش انقلابی جاری و راهکارهای گسترش جنبش و وظایف ما - گفتگوی آرش کمانگر با افسانه پویش، صلاح مازوجی و بهروز فراهانی

https://www.youtube.com/watch?v=QVa3_EPLmUM&t=21s

شورای سراسری همبستگی با مبارزات مردم ایران: مبارزه را تا نابودی رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی ادامه دهیم !

27.09.22 22:43

 

قتل فجیع ژینا ( مهسا امینی) توسط مزدوران گشت ارشاد در روز سه شنبه ۲۲ شهریور ،همچون جرقه ای انبار باروت خشم فروخورده‌ی توده ها را منفجر کرد و کلیت حاکمیت جمهوری اسلامی را به لرزه درآورد ! شدت انفجار بی‌سابقه در حیات ننگین جمهوری اسلامی ،به حدی بود که با گذشت بیش از ده روز از به میدان آمدن جوانان و درگیری خیابانی و آتش زدن مراکز پلیس و بسیج و درگیری شجاعانه با مزدوران تا دندان مسلح یگان ویژه ، جمهوری اسلامی قادر نشده سیاستییکپارچه برای برخورد با مبارزات خیابانی و تظاهرات مسالمت‌آمیز که به خشونت...

یک خیزش سراسری و ده نکته - بهروز سورن

24.09.22 01:21

بسیار گفته شده است که قتل مهسا ( ژینا ) امینی بهانه ای برای به خیابان آمدن مردم و بخصوص زنان و اعتراضات سراسری جاری بوده است.چنین نیست. قتل فجیع این دختر جوان و مثله کردن آرزوهایش در زندگی و داغدار شدن خانواده او و جریحه دار شدن احساسات انسانی میلیونها شهروند کشورمان باندازه کافی انگیزه بخش این برآمد مبارزاتی جدید بوده است. اینهم درست است که پیشینه جنایات دستگاههای امنیتی در فرازهای جنبش مبارزاتی مردمی چونان آتشی زیر خاکستر این روزها شعله کشیده است.بنابر این وارد کردن ضربه مغزی به مهسا دختر...

قتل فاجعه بار ژینا : آتشفشان جنبش سراسری زنان موجودیت جمهوری اسلامی را هدف قرار داده است

27.09.22 23:51

 

 

  https://www.youtube.com/watch?v=jcRba3T32hM

 

گفتگوی تلویزیون راه کارگر با محمدرضا شالگونی و روبن مارکاریان

 

از تهران ویدئویی منتشرشده که در آن جوانان فریاد می‌زنند: «تا انقلاب نکردیم؛ به خونه برنگردیم!» - بهرام رحمانی

27.09.22 23:54

bahram.rehmani@gmail.com

آیاجامعه ایران وارد فاز انقلابی شده است؟!

اسماعیل بخشی، نمانیده اخراجی کارگران نیشکر هفت تپه: «این رسما جنگ است، جنگ!»

تظاهرات و آزادی‌خواهی مردم ایران با وجود خشونت و سرکوب شدید دستگاه‌های امنیتی و قضایی و قطعی اینترنت، هم‌چنان ادامه داشته و معترضان خواهان سرنگونی حکومت اسلامی هستند.

کارگران هفت‌تپه در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی درپی بازداشت از سوی گشت ارشاد، در بیانیه‌ای اعلام کردند: قتل دولتی مهسای عزیزمان، ما را خشمیگن‌تر و متحدتر کرده است. قتل دولتی-حکومتی...

دمیرتاش و میزراکلی در اعتراض به قتل مهسا امینی سر خود را تراشیدند! - بهرام رحمانی

26.09.22 23:30

bahram.rehmani@gmail.com

 

صلاح‌الدین دمیرتاش، رییس سابق حزب دموکراتیک خلق‌ها و سلجوک میزراکلی شهردار برکنار شده کلان‌شهر دیاربکر، که در زندان امنیتی «ادیرنه» در ترکیه زندانی هستند، در اعتراض به مرگ مهسا امینی، موهای خود را تراشیدند.

 

 

عکس از حساب کاربری صلاح‌الدین دمیرتاش در توییتر

 

باشاک دمیرتاش که نامه صلاح‌الدین دمیرتاش را در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است، خاطرنشان کرد: صلاح‌الدین و سلجوک میرزاکلی در اعتراض به قتل مهسا امینی که در ایران به...

اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران درباره اعتراضات جاری

25.09.22 23:27

"معلمان آزاده و ملت رشید ایران:

در روزهای اخیر شاهد صحنه هایی بودیم که از یک سو تلخ و از سوی دیگر شیرین بود.تلخی سوگوار شدن خانواده #مهسا_امینی برای پرپر شدن فرزند بی گناهشان و از سوی دیگر موج عظیمِ ملی و امیدوار کننده  مردم در سراسر کشور در همبستگی و همراهی با این خانواده سوگوار، نشان داد که ایران هنوز زنده و پویا است و در برابر ظلم سر خم نمی کند.

دستگاه سرکوب حکومتی که تمام سعی اش در رسانه ها و پروپاگاندای حاکم  این بود که نشان دهد مهسا به مرگ طبیعی مرده است،واهمه ای از این...

هالو: جدی بگیریم - بخش پنجم و ششم

25.09.22 23:20

گزارشگران : جهت گردش اطلاعات و اخبار

 

بخش پنجم

 

بخش ششم

 

 

 

فراخوان گزارشگران: قتل دولتی مهسا امینی ( ژینا ) را بشدت محکوم میکنیم - همراه با ترجمه برای ارسال!

18.09.22 23:04

روز 26 شهریور ماه مصادف با 16 سپتامبر 2022 برگ تازه ای از سلسله جنایات جمهوری اسلامی علیه زنان دلاور ایران رقم خورد. مهسا امینی ( ژینا ) بدنبال بازداشت و انتقال به مقر پلیس و در پی ضرب و شتم و ارعاب بقتل رسید و بار دیگر امواجی از انزجار و خشم مردم کشورمان را علیه اینهمه بیداد و ستم برانگیخت. زن کشی و قتل دولتی آنان در نظام حاکم ید طولائی دارد . کشتن مهسا تازه ترین آنهاست. مهسا امینی جوان 22 ساله اهل شهر سقزکردستان ایران بعلت اعتراض در برابر ماموران ارتجاع حاکم و مقاومت در برابر خواستهای زن...

دادخواهان خاوران: گزارش برگزاری مراسم سی و چهارمین یادمان جانباختگان کشتار تابستان ۶۷ در پاریس

23.09.22 21:38

 

شهر پاریس روز شنبه ۱۷ سپتامبر، میزبان مراسم یادمان سی و چهارمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷بود که گروه «داد خواهان خاوران» متشکل از جمعی از اعضای خانواده های جانباختگان دهه شصت مسئولیتبرگزاری آنرا برعهده داشتند.

این مراسم در دو بخش و با هدف مبارزه علیه فراموشی و تلاش برای مستحکم کردن زنجیره دادخواهی، برگزار شد .

 

برگزار کنند گان این یادمان پیشتر با انتشار یک فراخوان از همه احزاب، سازمانها، گروه ها، تشکل های سیاسی، حقوقبشری، مدنی، اتنیکی، زنان، کارگری، فعالان...

دو میز گرد از تلویزیون برابری درباره خیزش انقلابی جاری با رضا مقدم, آرش کمانگر, مجید دارابیگی, سعید افشار و ناصر پیشرو

23.09.22 22:10

 

تلویزیون برابری: میزگرد اول - درباره خیزش انقلابی جاری و راهکارهای گسترش جنبش و وظایف ما - با حضور: سعید افشار، مجید دارابیگی و آرش کمانگر

https://www.youtube.com/watch?v=AiYUdvMWR_Q&t=86s

 

تلویزیون برابری: میزگرد دوم - درباره خیزش انقلابی جاری و راهکارهای گسترش جنبش و وظایف ما 

گفتگوی آرش کمانگر با رضا مقدم از اتحاد سوسیالیستی کارگری، ناصر پیشرو از هسته اقلیت  و حسن حسام از سازمان راه کارگر    

     ...

بهروز سورن:غوغایی برپاست! نگاهی اجمالی

20.09.22 22:54

حقیقت این است که سطح مبارزات و اعتراضات خیابانی بعنوان میدان اصلی روبرویی مردم با نیروهای سرکوب رژیم ارتقاء یافته است. اگر زمانی شعار تظاهرات کنندگان ردیابی آراء انتخاباتی آنها بود و شعار نترسید, نترسید ما همه با هم هستیم سر میدادند اما امروزه با شعار بجنگ تا بجنگیم و بترسید, بترسید, ما همه با هم هستیم, به صحنه می آیند

چند روز پس از قتل مهسا امینی خروشی همگانی در داخل و خارج از کشور را شاهدیم. آنچه از ورای این واقعه دلخراش و هولناک دیده میشود اوضاع انفجاری جامعه ای است که میتواند بغض نهفته اش را امروزه و هر روزه بشکند و فریاد آزادی و عدالتجویی سر بدهد. جمهوری اسلامی در شرایط کنونی با معادلات جدیدی در عرصه داخلی و در سطح بینالمللی روبروست. بحرانهای اقتصادی, سیاسی و اجتماعی در داخل وضعیتی انفجاری بخود گرفته است و هر واقعه ای میتواند ابعاد اعتراضی گسترده بخود بگیرد.افکار عمومی در انتظار است تا انزجار و نفرت خود...

جنبش زن، زندگی و آزادی، یک ارزیابی مقدماتی از اعتراضات مردمی پس از قتل مهسا امینی

19.09.22 23:58

 

تلویزیون برابری - دیالوگ هفته: گفتگوی آرش کمانگر و حسن حسام

https://www.youtube.com/watch?v=aNH8vDK-iTo&t=45s

 

 

برای مهسا (ژینا) که زندگانی بود! - از جعفر امیری

19.09.22 21:27

 

دم دمای صبح، توی خواب و بیداری یا رویا و کم هوشیاری بودم، که باران نُت بر سرم باریدن گرفت: زدم "دو" کوک نبود، سعی کردم کوک‌اش کنم، کردم؛ زدم "ر" گفت: ریتا!، گفتم: نه!، گفت: رعنا! گفتم: نه! پرسید: پس چی؟ گفتم:نُت "ر" را یک پرده پائین‌تر کرون بزن؛ زد، گفت: رومینا! گفتم: آره خودشه! بازم بزن، زد. گفت: دیگر صدای "ر" نیست، ژ شد، گفتم: مگر داریم؟ گفت: شده است! گفتم: خُب! ادامه بده، گفت: ژیان، گفتم: یعنی...

جایگاه اپوزیسیون واقعی ،جنبش سیاسی دمکراتیک و چپ مستقل ایران کجاست؟: امین بیات

19.09.22 22:17

 

اپوزیسیون ایرانی بسیار پراکنده و گاها 180 درجه با هم تفاوت و اختلاف نظر سیاسی و اجتماعی دارند، بخشی از اپوزیسیون در خارج از کشور بالجبار سکونت دارند و بقیه یعنی اصل اپوزیسیون در داخل ایران است.

درطول چهل وچهار سال گذشته حکومتی سرکوبگر، با ایجاد ترورو خفقان مذهبی درجامعه،با دستگیری ،زندانی کردن،شکنجه و اعدام مبارزین و مخالفین حاکم بوده و اپوزیسیون چپ  و سایرین را  مجبور به ترکوطن کرده اند، و البته نسل جدید خود در ایران  به مرور زمان اقدام به تشکلهای مخفی چپ نموده اند.

در طول...

گیسوی مهسا: شعری از رضا بی شتاب

18.09.22 22:17

برای مهسا امینی

                     گیسویِ مهسا

 

مادر به خدا دلم گرفته ست

آغوش گُشا پناهِ جانم

آغوشِ تو آشیانۀ من

گیسویِ مرا تو شانه میزن

سرمایِ دلم تو چاره می کن

من عاشقِ بی شکیبِ دریا

من عاشقِ برگهای رؤیا

آن شور وُ نشاط وُ شبنمِ شرم

مادر بِشِنُو تو شِکْوِۀ من:

از خانه به خواری ام رُبودند

آرامشِ روشنم بکُشتند

می بارم وُ آتشم به جانست

مادر به خدا دلم جوانست...

گلدانِ مرا...

فراخوان سایت گزارشگران: جای ابراهیم رئیسی در زندان است و نه مجمع عمومی سازمان ملل - همراه با ترجمه برای ارسال!

13.09.22 21:51

خطاب به افکار عمومی جهانیان

ابراهیم رئیسی معروف به آیت الله قتل عام بزودی در مجمع عمومی سازمان ملل آنلاین سخنرانی خواهد کرد. او فردی است که بیش از چهل سال در کشتار دگر اندیشان و دگرباوران در ایران نقش کلیدی داشته است و بویژه در تابستان سال 1367 عضو هیئت مرگ برای کشتار سراسری زندانیان سیاسی و عقیدتی بوده است.ابراهیم رئیسی در مقام ریاست جمهوری این نظام تروریستی همچنان به قتل و اعدام و شکنجه در زندانهای ایران و همچنین ترورهای سیاسی نیروهای مخالف جمهوری اسلامی ادامه میدهد و رکورد دار اجرای مجازات...

zum Archiv ->

لینک های ارسالی
خوانندگان

سازمان راه کارگر: جمعه خونین در زاهدان - با این جنایات تنها سرنگونی تان را سرعت میبخشید!

02.10.22 22:46

در چهاردهمین روز خیزش عمومی و سراسری مردمان ایران علیه رژیم جنایت اسلامی، شهر زاهدان در خون غرقه شد. در پی تیراندازی مستقیم نیروهای سرکوبگر رژیم به تظاهرکنندگان در زاهدان وشهرستان میرجاوه ، دهها نفراز مردم  کشته و زخمی شده اند.

گزارشات حاکیست که از روز سه‌شنبه پنجم مهرماه این استان ، صحنه اعتراضات مردم خشمگین از تجاوز یک فرمانده سازمان اطلاعات سپاه استان بنام علی موسوی  به یک دختربچه ۱۵ ساله در چابهار بوده است . همزمان با تایید خبر تجاوز توسط امام جمعه شهر، ودر همراهی با اعتراضات...

شورای همکاری: سرنگونی جمهوری اسلامی ، جواب قطعی مردم به کشتارمردم زاهدان

02.10.22 22:49

 

در تب و تاب اعتراضات سراسری و جنگ خیابانی  مردم برعلیه  رژیم جمهوری اسلامی، تجاوز به یک کودک خردسال توسط یکی از فرماندهان نیروی انتظامی  در رسانه های عمومی علنی شد و خشم و اعتراض مردم را علیه جنایتکاران اسلامی صد چندان کرد.

در شرایطی که مردم در سراسر ایران در روزهای متوالی با گسترش اعتراضات ،خیابانها را به تسخیر خود در آورده و برای سرنگونی رژیم جنایتکاران اسلامی خیز برداشته اند ،تجاوزبه دختر ۱۵ ساله توسط یکی از فرماندهان نیروی انتظامی ، نفرت و بیزاری بی پایان مردم...

اخباروگزارش های کارگری 9 مهرماه 1401

02.10.22 21:51

 

شانزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز جمعه 8 مهرماه درشانزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد شاهد ادامه و گسترش اعتراضات بقرارزیر بودیم:

تجمعات خیابانی در شهرهای:

- اراک

- أصفهان

- بابل

- بندر عباس

- بوکان

- تبریز

- تهران (میدان انقلاب ، تقاطع فلسطین ایتالیا،خیابان های...

بیانیه حزب آرا: خونِ مهسا مى‌جوشد، ايران مى‌خروشد

01.10.22 22:48

 

جنبش زن، زندگى، آزادی، اين بار با هشتگ مهسا امينى كليد خورد. هشتگی كه تاكنون از مرز ١٤٠ميليون عبور کرده است. زنان كه چهار دهه زير فشار سركوب رژيم فاشيستی- مذهبى هر روز به شکلی مبارزه كرده‌اند، اين بار فرزندان دهه هشتاد به ميدان آمده‌اند. نسل دهه هشتاد با شجاعتی بى‌نظيرتر از گذشته پا به ميدان گذاشته‌اند. جوانانى كه از ابتدا تا به امروز جز سركوب، اذيت و آزار،دستگيرى، غارت و فساد، رشوه، ترور و آدمکشی و چپاول سرمايه هاى ايران چيز ديگرى نديده اند. نسل دهه هشتاد امروز ايران، اكثر مردم ايران و جهان...

کمیته عمل سازمانده کارگری: اعتصاب عمومی از ایده به واقعیت

01.10.22 22:55

ظهور اعتراضات محله‌محور و ضربتیتنها چند روز پس از شروع خیزش خیابانی اخیر، شاهد ظهور سبکی نوین در تجمعات خیابانی مردم بودیم: تظاهرات محله‌محور و ضربتی! برخلاف روال سال‌های قبل که نقاط اصلی شهر کانون تجمعات انبوه چندساعته بود، این بار برخی محلات مسکونی کانون‌های اصلی تجمعات شدند. به این صورت که ساکنان محله از خیابان‌ها و کوچه‌های فرعی، اعتراضات را در قالب گروه‌های چند ده نفره آغاز می‌کنند (عموماً به شکل آتش زدن سطل زباله و ایجاد ترافیک مصنوعی و شعار) و پس از مدت نسبتاً کوتاهی (چه بسا ده...

حزب کمونیست کارگری: کارگران! معلمان! وقت اعتصاب است!

01.10.22 22:12

 

 

خیزش سراسری مردم گسترده تر میشود و هم اکنون در سراسر کردستان اعتصاب عمومی جریان دارد و بیش از ۱۱۰ دانشگاه نیز در اعتصاب بسر میبرند. تقویت خیزش سراسری مردم اکنون با ابزار اعتصاب بسیار امکان پذیر است.  یک ابزار مهم پیشروی و پیروزی ما مردم در شرایط کنونی، دست زدن به اعتصابات سراسری و اعتصاب عمومی در کنار تظاهرات و اعتراضات خیابانی است. با اعتصاب میتوان حکومت را به زانو درآورد.

 

شما بخشهای مختلف کارگران و همه معلمان کاملا از این قدرت و جایگاه و محبوبیت برخوردار هستید...

کارگران انقلابی متحد ایران:چگونه می توان جنبش کنونی را ارتقا بخشید و آن را پایدار کرد؟

01.10.22 22:15

 

 ٨ مهر ۱٤٠۱

دو هفته از قتل فجیع مهسا (ژینا) امینی توسط گشت ارشاد تهران می گذرد. این رویداد ننگین انبار باروت خشم فروخوردۀ زنان و دیگر توده های ستم دیده و سرکوب شده، بویژه جوانان را برافروخت. طی این دوهفته شعله های سرکش این آتش فراگیر، تقریبا همۀ شهرها و برخی از مناطق روستائی را دربرگرفته است و پیوسته بر عمق و گسترۀ آن افزوده می شود.

برای هر فعال این جنبش وسیع و هرکسی که دغدغۀ این جنبش و جنبش های مقاومت توده های مردم در برابر رژیم سراپا ارتجاعی، مستبد و خونخوار اسلامی را دارد این...

اخباروگزارش های کارگری 8 مهرماه 1401

01.10.22 22:22

 

پانزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز جمعه 8 مهرماه همزمان با پانزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باراهپیمایی وتجمع درشهرهای آبادان ، اردبیل ، اهواز ، دزفول ،سقز ، کرمان ،مشهد و...و

گسترش اعتصاب  و تحریم کلاس ها توسط دانشجویان  وهمچنین دامنه دارتر شدن  اعتراض...

اخباروگزارش های کارگری 7مهرماه 1401

30.09.22 22:24

 

چهاردهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز پنج شنبه 7 مهرماه چهاردهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع در شهرهای آبادان ، بندر عباس ،تهران ، رشت ،سنندج ،قم ،کرمان ،مسجد سلیمان ،مشهد ویزد ، تجمع دانشجویان دانشکده پزشکی اصفهان با شعار دانشجوی زندانی آزاد باید گرددوادامه اعتصاب و...

شورای سراسری همبستگی با مبارزات مردم ایران:با اعتصاب سیاسی به صف متحد مردم بپیوندی

30.09.22 22:06

 

کارگران و زحمتکشان!

با اعتصاب سیاسی به صف متحد مردم بپیوندیم!

 

دو هفته پس از آغاز اعتراض‌های سراسری به قتل مهسا (ژینا) امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد در تهران، این مبارزات وقفه ناپذیر در بیش از ۱۵۰ شهر و در بالغ بر هزار نقطه مکانی در سراسر کشور همچنان ادامه دارد. اعتراض‌هاکه با شعار مرگ بر دیکتاتور از لحظه‌یبه خاکسپاری مهسا(ژینا) در آرامستانسقز آغاز شد به سرعت در سراسر کردستان و ایران گسترش یافت. جوانان، زنان و مردان، دانشجویان، معلمان و دانش‌آموزان، بازنشستگان و بسیاری دیگر در...

اخباروگزارش های کارگری 6 مهرماه 1401

30.09.22 00:02

 

سیزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز چهارشنبه 6 مهرماه سیزدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع درشهرهای تهران ،سنندج ،مشهدو... واعتصاب وتجمع دانشجویان دانشکده علوم پزشکی  و دامپزشکی دانشگاه شیراز، موسسه آموزش عالی سپهر دانشگاه اصفهان و دانشگاه حکیم سبزواری وادامه و...

بیانیه حزب آرا: حمله به مقر احزاب کردستان ایران را بشدت محکوم می کنیم

29.09.22 22:48

 

پس از به قتل رسيدن «مهسا امينى»( ژينا)، او را از تهران به سقز بردند. در مراسم خاکسپاری مهسا در زادگاهش مردم آرام نگرفتند. عده‌ زیادی از زنان به خیابان آمدند و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند. این شعار به سرعت گسترش یافت. اعتراض به سنندج و شهرهای دیگر کردستان و سپس به تهران و مشهد کشیده شد. از آنجا به بیش از صد و ده شهر گسترش یافت و شعار " مرگ بر ديكتاتور"ِ و شعار" ژن، ژیان آزادی" "زن، زندگی، آزادی" در تمامي شهر هاي ايران و جهان طنین انداز شد. مردمان ایران...

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست در محکومیت حمله موشکی رژیم به پایگاههای احزاب اپوزیسیون در اقلیم کردستان عراق

29.09.22 22:50

روز چهارشنبه ۶ مهرماە ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ساعت ۱۰ و نیم قبل از ظهر سپاه پاسداران جمهوری اسلامی مقرها و اردوگاه های نیروهای اپوزیسیون در نزدیک شهر”کویسنجاق” و "زرگویزله"  واقع در منطقه سلیمانیه را مورد حمله موشکی و پهبادی قرار داد  که بر اساس گزارشات منتشر شده دست‌کم ۹ نفر کشته  و ۳۲ نفر زخمی شده اند.

این حملات جنایتکارانه در شرایطی از سوی جمهوری اسلامی  انجام می گیرد کە  دوازده روز است خیزشی سراسری  ایران را  فرا گرفته و خیابانهای بیش...

فراخوان به تظاهرات اعتراضی - گوتنبرگ سوئد

29.09.22 23:40

فراخوان به تظاهرات  اعتراضی در حمایت و همبستگی با جنبش سراسری مردم ایرانبرای آزادی فوری همه دستگیر شدگان اخیر و زندانیان سیاسی در ایران شنبه اول ماه اکتبر ساعت14 دو بعدازظهر درمیدان یوتاپلاتسن در شهر گوتنبرگجنبش اخیر در حالی رو به گسترش نهاده است که مبارزات معلمان کشور کماکان ادامه دارد و تمام شواهد موجود نشان میدهد که بحرانهای هر دم فزاینده اقتصادی، اجتماعی، و سیاسی در کنار امواج اعترضی کارگران  زحمتکشان  در حال سر برآوردن است، در جریان اعتراضات اخیر، مردم به جان آمده در هر...

بیانیه بیش از سیصد شهروند مسیحی در محکومیت سرکوب مردم معترض

28.09.22 21:31

 

از قتل سبعانه مهسا امینی بسیار دردمند و خشمگین هستیم. همان طور که پیش از آن نیز از قتل بی‌شمار زن و مرد آزادی‌خواه قلبمان از درد مچاله و خونین می‌شد. اما دردمند بودن را کافی نمی‌دانیم و به جای کلیشه «تسلیت زبانی»، «اقدام عملی» در برابر این حمام پرخون و عفونت ۴۳ ساله را لازم و ضروری می‌دانیم.

روزهایی متوالی‌ست که مردم شجاع و مبارز ایران علیه ظلم، استبداد و دیکتاتوری به خیابان‌های سراسر ایران آمده‌اند. زن و مرد، پیر و جوان، از اقوام و ادیان مختلف یک صدا آزادی، برابری و عدالت را فریاد...

اخباروگزارش های کارگری 5 مهرماه 1401

28.09.22 20:58

 

دوازدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز سه شنبه 5 مهرماه دوازدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع درشهرهای تهران (میدان ملت ونارمک ) ، زرین دشت ،سنندج ، شیراز ،کرمانشاه ، وپیوستن جمعی دیگر  از دانشجویان دانشگاه ها به  تحریم کلاس و اعتراض واعتصاب جمعی دیگر از اساتید...

کارزار آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر

28.09.22 21:10

بیانیه شماره ۴ کارزار اعتراض به قتل #مهسا_امینی، علیه #حجاب_اجباری و برای #همبستگی_سراسریکارزار آزادی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر فراخوان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی برای ارسال اسامی بازداشت شدگان اعتراضات

https://wp.me/p9yWrK-39E

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از مردم و بالاخص خانواده ها دعوت کرده است تا با ارسال اسامی بازداشت شدگان برای آزادی و نجات جان آنها در انتشار و رسانه ایی کردن اسامی آنها و همچنین جمع آوری این اسامی برای فرستادن به سازمان های بین المللی با ما...

فعالین و هواداران سازمان فدائیان (اقلیت)- داخل کشور: پیش به‌سوی اعتصاب عمومی و قیام مسلحانه سراسری

28.09.22 21:15

 

 

کارگران، زحمتکشان و مردم مبارز ایران!

امروز جامعه ما در یک موقعیت  انقلابی  قرارگرفته است. توفان سیاسی بزرگی که به راه افتاده، سرتاسر کشور را دربر گرفته است. زنان کارگر و مبارز ما حول شعار زن ، زندگی،  آزادی ، مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای و نابود باد جمهوری اسلامی متحد شده‌اند و خواست خود را که سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی است به‌روشنی و یک‌صدا در بیش از صد شهر کوچک و بزرگ در کف خیابان‌ها فریاد می‌زنند.

 

مردم غیور و مبارز!

رژیم جنایتکار...

کانون کنشگران - هانور: ژینا نماد رهایی است

27.09.22 22:40

 

در پی قتل ژینا امینی شهروندان معترض ایران همچنان بادست خالی و با به‌کارگیری اشکال متنوع مبارزهدر برابر باتوم، شوکر، گاز اشک آور و گلوله نیروهای سرکوب مقاومت و مبارزه می‌کنند.تاکنون متاسفانه بیش از پنجاه معترض در شهرهای مختلف به ضرب گلوله مزدوران به خاک افتاده‎اند، هزاران تن باز داشت شده‌اند وصدها نفر بر اثر شلیک گلولهزخمی شده‌اند. برخی از شهرهای ایران که در خیزش‌های دی ماه، آبان ماه، وارد نبرد با رژیم اسلامی نشده بودند حالا در کنار شهرهای دیگر علیه رژیم به پا خاسته‌اند، اقشار ولایه‌های...

اخباروگزارش های کارگری 4 مهرماه 1401

27.09.22 23:58

 

یازدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران

اگه با هم یکی نشیم،  یکی یکی تموم می‌شیم

روز دوشنبه 4 مهرماه یازدهمین روز اعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی  در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد باتجمع دراراک ، تبریز،تهران(اکباتان ،نارمک ، پونک) ،قروه ،مریوان ، سنندج (تجمع و راهبندان اعتراضی و بوق زدن ممتد)،کرمانشاه ،یزد و اعتصاب،راهپیمایی وتجمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس،...

هالو: جدی بگیریم!

24.09.22 23:22

گزارشگران: جهت گردش اطلاعات و اخبار

 

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش جهارم

بیانیهٔ کانون نویسندگان ایران «در تبعید» در پشتیبانی از قیام شکوهمندِ مردم ایران

24.09.22 21:05

 

سرانجام، زنان جوان ایران که با خرد پیران می اندیشند، دارند انقلابی شکوهمند را سازمان می دهند، که در تاریخ انقلاب های پیروز جهان، بی همتا و بی مانند و آموزنده است. پس از دختران و زنان کوبانی که عقب افتاده ترین مسلمانان داعشی را سرکوب کردند، دختران و زنان ایرانی هستند که برگی تازه از جایگاه زنان ایرانی را در تاریخ رقم می زنند.

انقلاب ملی و مدنی ایران کههنرمندانه و هشیارانه سامان یافته است، به راستی و درستی با شعارِ ژرف و زیبای «زن، زندگی، آزادی» همبستگی همگانی را تضمین کرده و همزمان، آیندهٔ...

بیانیه انجمن قلم ترکیه در حمایت از خیزش مردم ایران

23.09.22 22:01

 

مهسا امینی، 22 ساله در تاریخ 25 شهریور 1391 در تهران پایتخت ایران، پس از بازداشت توسط گشت ارشاد موسوم به «پلیس اخلاق»، به بهانه این‌که پوشش و حجابش خلاف اسلام است مورد ضرب و شتم قرار گرفت و جان باخت.

 

سا‌ل‌هاست که زنان ایرانی تحت عنوان «احکام شرعی»، به‌ویژه تحمیل حجاب و دخالت در زندگی خود، مبارزه می‌کنند.

 

با اعتقاد به موجه بودن اعتراضات مردمی برای آزادی، باید رژیم ایران فوراً اقدامات منسوخ شده را کنار بگذارد.

 

هیچ سیستم اعتقادی در این دنیا، بالاتر از انسانیت...

کانون مدافعان حقوق کارگر: جواب دادگاه به زندان - زندان می تواند از علیرضا ثقفی نگهداری کند

19.09.22 22:57

 

 تنهایک كشور در دنيا وجود دارد که دادگاه می تواند زندان را به مراقبت از زندانی وادار کند و آن هم کشوری است که نامش ایران است. تفاوت زندان و بیمارستان معلوم شد! همگان فغان دارند که در زندان هیچکس حق يا امكان امنيتي بر بدنش ندارد و زندانی در دست مقامات امنیتی محل نگهداری زندانی است و هر لحظه می تواند از بین برود. در دورترین نقاط دنیا قاتل اگر نیاز پزشکی داشته باشد حق زندگی را از او نمی گیرند ولی در ایران قاعده بازی متفاوت است و با زندانی غیر خودی همانند اسير برخورد می...

zum Archiv ->
Gozareshgar
info@gozareshgar.com